Niekedy je menej viac. Aj pri chmelení (Václav)

Pivo Václav z bratislavského pivovaru Shenk.

Slovensko si pripomenulo tridsiate výročie Nežnej revolúcie. A nielen Slovensko. Na túto významnú udalosť si spomenul aj bratislavský pivovar Shnek, ktorý na trh uviedol špeciálne pivo s názvom Václav. Na sociálnej sieti ho predstavil nasledovne: „Pripíjame na slobodu! Nežný a revolučný – taký je náš Václav, svetlý nefiltrovaný ležiak, ktorého sme pre vás uvarili v limitovanom množstve 1000 l. Čapovaný a fľaškovaný už od nedele 17. novembra vo Výčape U Ernőho. Nežná 12° revolučne nahradí ležiakovú stálicu Bohumila až do vypredania zásob.“

Názov piva: Václav 12°

Pivovar: Pivovar Shenk

Druh piva: Ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,40 eura.

Farba: Tmavožltá, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, smotanová. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Vôňa sladová, s jemným nádychom medu a korenia.

Chuť: Stredná plnosť, rezkosť vyššia. V chuti je pivo sladové, chlebnaté s jemným karamelom aj masielkom. Doznievanie je výrazne horkasté, korenisté až zvieravé.

6/10

Zhrnutie

Niekedy je menej viac. Chmelenie je v tomto pive na hrane. Je otázne, ako vám to sadne. Podľa nás to ubližuje piteľnosti a lahodnosti piva. Aj celkové vyskladanie je také kostrbatejšie, divokejšie. Telo mohlo byť plnšie. Ale aby to nebolo len o hanení, pivo iskrivé a môže zapasovať fanúšikom výrazne horkých chutí. Za nás je to šestka.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.63/10 (4 hodnotení)