Košická oslava jubilejného zamestnanca (Hostinec Ness Geek)

Prvý nástrel: Po dlhšom čase sa vraciame do košického pivovaru Hostinec. Ten púšťa na trh špeciality v pravidelných intervaloch a to je dobre. My si dnes otestujeme kúsok, ktorý bol uvarený pri príležitosti päťstého zamestnanca košickej spoločnosti Ness. Pivovar pivo s názvom Ness Geek charakterizuje nasledovne: „Svetlé, vrchne kvasené pivo navarené freestylom. Verné svojmu menu Geek. Použili sme pšeničné a ovsené vločky. A aj kyselkavý slad. Klasicky sme ho nachmelili anglickou odrodou First Gold a vo fáze dozrievania, v tzv. dryhopingu sme pridali tropickú kombinaciu Mosaicu a Summitu. Neuveriteľne osviežujúce pivo. Príjemná horkosť a plná chuť.“

Názov piva: Ness Geek

Pivovar: Pivovar Hostinec

Druh piva: Pivovar ho jasne nedefinoval. My sme mali nad týmto polemiku a nevedeli sme sa zhodnúť nad konkrétnym štýlom.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11,5°

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Na sociálnej sieti sme si to našli toto: pri varení piva boli okrem iného použité pšeničné a ovsené vločky a kyselkavý slad. Chmelili to chmeľmi First Gold, Summit a Mosaic.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali priamo z pivovaru.

Farba: Slámová. Pivo je kalné.

Pena: Šľahačková, hutná. Pomaly padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Svieža. Rozoznať môžete mandarínku, limetku, klinčeky i kvetinkový podmaz.

Chuť: Sladový ústup je nevýrazný. Hutnosť a intenzita chutí vystupuje až v strede. V ňom nájdete kombináciu sladkastých a kyslých tónov. Koncovka je výrazne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Najsilnejšou stránkou je stred, v ktorom sa pekne kombinujú citrusové a sladkasté chute, ktorá prechádzajú do príjemného horkastého záveru. Pivo je pekne piteľné, čomu pomáha aj ideálna rezkosť. Dávame silných 7,5 bodu. Ak je ešte pivo na výčape, pokojne vyskúšajte. Nám zapasovalo. Palec hore do Košíc.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.22/10 (9 hodnotenie)