Vanilkové pohladenie v Třeboni (Bohemia Regent Tmavý Ležák)

Bohemia Regent tmavé

Prvý nástrel: Bratom v Česku jednu vec závidíme. Pivnú ponuku, ktorá je na naše pomery neuveriteľná. Tamojší pivári môžu každý večer skúšať niečo nové. Dnes si otestujeme niečo nové aj my. Na stole máme kúsok z rodinného pivovaru Bohemia Regent. Konkrétne pôjde o tmavý ležiak. Ten sme kúpili v supermarkete v Brne.

Názov piva: Bohemia Regent Tmavý Ležák 12°

Pivovar: Bohemia Regent, Třeboň

Druh piva: Tmavý ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,4 %

Zloženie: Voda z artézskych studní, jačmenný slad, chmeľové palety a extrakty.

Farba: Čierna s jemným sfarbením do červená.

Vôňa: Dominuje tu karamel.

Pena: Zapenila. Bola jemná a konzistenciu si dlho nedržala.

Chuť: Prvé tóny sú výrazne sladkasté. Človek si myslí, že sa vydal jednosmerkou, ale zrazu príde prekvapenie. Celkom výrazné ovocné tóny. Ja tam cítim čerešne, v dojazde aj orieškovú chuť. A určite aj vanilku. Áno, je tam. Chmeľ je v koncovke málo výrazný.

6/10

Zhrnutie

Zaujímavé pivo. Jednoducho ma prekvapili a to sa mi v pozitívnom smere stáva málokedy. Oceňujem hlavne stred piva. Kombinácia karamelu, vanilky aj čerešňovej sviežosti ma bavila. Horkosť je v pive primeraná. Najmä keď sa pozrieme na tento kúsok optikou tmavého piva. Rezkosť je asi o kúsok vyššia, ale nie je to žiadne mínus. Celkové dojmy sú skôr pozitívne. Ak odmyslíme trocha vodnatú chuť, je to príjemné pivo, ktoré by som si určite rád zopakoval. Dávam silnú šestku. Pivo odporúčam.