Variť pivo chce aj developer. Chystá pivovar v Devínskej Novej Vsi

Na pivovarnícku mapu Slovenska pribudne v nasledujúcich rokoch aj bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves. Aj keď je v hlavnom meste aktuálne 17 pivovarov, v Devínskej miestneho producenta piva nenájdete. Zmeniť to chce investičná skupina Proxenta, ktorá podniká aj ako developer.

Známe meno

Skupina je známa hlavne v Bratislave. V hlavnom meste realizuje napríklad projekt na Račianskom mýte s názvom Proxenta Tower. Okrem iného pripravuje projekt aj v Nitre. Po novom chce svoje pôsobenie rozšíriť o nový segment, keď chce v rámci svojho projektu v Devínskej Novej Vsi vybudovať pivovar.

„V atraktívnej lokalite s krásnou prírodou, veľmi dobrými možnosťami rekreácie a výbornou infraštruktúrou vyrastú byty a obchodné priestory. V rámci tohto projektu Proxenta zrealizuje aj pilotný projekt vlastnej reštaurácie s remeselným pivovarom,“ píše na svojej stránke.

Na pozemkoch vedľa reťazca Lidl majú vyrásť štyri bytové domy, ktoré majú na trh priniesť 227 bytov a apartmánov. V rámci jedného z nich má vzniknúť práve remeselný pivovar.

Už majú aj firmu

Že to skupina myslí vážne, dokazuje aj založenie firmy s názvom Heart Craft Brewery. Vznikla vo februári minulého roka a v jej predmete podnikania nájdete na prvom mieste výrobu piva a sladu. Ďalšie podrobnosti o projekte zatiaľ nie sú známe. Projekt zatiaľ získava potrebné povolenia. Jeho realizácia je tak nateraz otázna. Skôr ako o tri roky to však pravdepodobne nebude.

Spojenie piva a developerských skupín nie je nové. Aj v Bratislave nájdete jeden z príkladov. Za Patrónskym a Dunajským pivovarom stojí skupina Greefin Group. Podnikateľské aktivity v developerstve majú pritom aj ďalší majitelia pivovarov.

Prečítajte si aj

Otvorili General. Kapacitne najväčší pivovar v Bratislave

Snímka: Proxenta