Varovanie! Toto nepatrí fanúšikom ležiakov (Miami Weisse)

hellstork-miami-weisse

Prvý nástrel: Na slovenskej pivnej scéne nie je veľa pív, ktoré dokážu šokovať. Je to pochopiteľné. Keď už pivovarníci varia, cieľ je jasný. Pivom potešiť čo najviac ľudí a navariť tak, aby sa celá várka bez problémov vypredala. Pred vyše rokom uviedli chalani z Hellstorku pivo štýlu Berliner Weisse. Keď ho čapovali na Salóne Piva, zaujalo a rýchlo sa minulo. Aj preto sa ho rozhodli zaradiť do ponuky. A dnes si ho oficiálne otestujeme. V chladničke sa nám chladí pivo s názvom Miami Weisse.

Názov piva: Miami Weisse

Pivovar: Kočovný pivovar Hellstork (navarené v pivovare JAMA Craft Brewery)

Druh piva: Berliner Weisse

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť:

Obsah alkoholu: 3,2%

Zloženie: Voda, jačmenný (plzeňský) a pšeničný slad, český chmeľ (Saaz), kvasinky.

Cena: Pivo kúpite v pivotékach za 2,5 eura.

Farba: Slámová. Pivo je kalné. Ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Vôňa: Kyslastá. Pri prvom nádychu zachytíte aj ocot. Ďalej však môžete rozoznať ovocné tóny ananásu, klinčekov či hrozna.

Pena: Jemnučká, zložená z malých bubliniek. Rýchlo opadla.

Chuť: V úvode sa spustí ovocná víchrica, tá pokračuje až do konca. V strede nájdete tóny tropického ovocia (ananás, marakuja, kiwi), ktoré prechádzajú do záveru. Horkosť v ňom hľadať nemôžete.

7.5/10

Zhrnutie

Viete čo? Keď sme toto pivo pred rokom ochutnali prvýkrát, bol to taký šok. Šok preto, že išlo o pivo mimo všetkých trendov, ktoré u nás boli a sú. Tento kúsok nebude chutiť každému a treba si naňo zvyknúť. Jeho najväčšou prednosťou je ľahkosť, sviežosť a priamočiarosť. Zachytíte v ňom jasnú ovocnú linku. Ak budete hľadať mnohorozmernosť chutí, nejakú väčšiu gradáciu, nenájdete ju v ňom. Napriek tomu pri pití nenudí. V lete mimoriadne zapasuje. My dnes dávame slušných 7,5 bodu. Je to aj za odvahu, ale predovšetkým za to, že nám to fľaškované chutilo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.24/10 (19 hodnotenie)