Veľký pivný test: Čo o vás hovorí vaša obľúbená značka

00. Kategórie

Aj vaša obľúbená pivná značka o vás môže veľa vypovedať. My sme sa po lete rozhodli zahrať na pivných psychológov a odhalíme vám vaše pravé ja. Stačilo nám pritom málo – poznať vašu značku piva. Na základe tejto indície sme vypracovali veľký pivný test. Stačí odpovedať na jednu základnú otázku: Ktoré slovenské pivo je moje najobľúbenejšie?

Odpoveď vyhľadajte v prehľade a čítajte, čím vlastne ste.

Buntavar
Najkrajším kúskom na Slovensku sú Tatry. Len tu môžu navariť poctivé slovenské pivo. A nemusí mať ani slovenskú receptúru. Hlavne nech je navarené remeselne. A je úplne jedno či ide o pšeničku, alebo klasický ležiak. Kvalita sa predsa pozná a ty si v tomto smere klasik.

Corgoň
Áno, najlepším slovenským hokejistom je Jozef Stümpel a najkrajším slovenským krajským mestom je Nitra. Kedysi tu robili skvelé pivo. Škoda, že ho tí Holanďania presťahovali do Hurbanova. Už to nie je to, čo bývalo. Napriek tomu si Corgoňu verný. Veď je to pre teba najhorkejšie slovenské pivo.

ERB
Si hrdý Stredoslovák. Keď vyberáš pivo, tak to najlepšie. A nebavme sa tu o cene! Jednoducho chceš poctivý kúsok, za ktorým nájdeš nejaký príbeh. V Erbe ti ho ponúknu a k tomu navyše aj originálnu chuť a štýl. A vôbec nevadí, že si za to priplatíš. Piješ predsa exkluzívnu prvú ligu.

Golem
Si hrdý Košičan. Pivo sa musí dobre piť a dobre zapasovať. V tomto kompromisy robiť jednoducho nechceš. A jediné miesto na svete, ktoré ti vždy garantuje zážitok, nájdeš v Goleme. Kombinácia atmosféry a dobrého piva robia jednoducho zázraky. A áno, tešíš sa na chvíľu, keď sa Slovan Bratislava vráti do extraligy a Košice mu ukážu ako sa hrá hokej.

Hellstork
Vyhľadávaš  zážitky. A hľadáš ich v podstate všade. Aj pri dobrom jedle, aj pri dobrom pive. To by malo mať nápad, aby svet nebol len taký všedný. Aj keď to nerobíš plánovite, si v podstate trendový človek. A nekopíruješ, len sa snažíte žiť tak, aby si boli spokojný. Občas jednoducho potrebuješ vypustiť Krakena.

Jama Craft Brews
Vieš, že Jarrkko Rutuu je fínsky hokejista, ale aj výborné  pivo. A Tereza je dobrá len vtedy, keď trochu vychladne. Máš rád zážitky a očakávaš ich aj od pitia piva. Keď už máš niečo piť, tak nech je to niečo remeselné a poctivé. Práve Jama Craft je toho garantom.

Kaltenecker
Život je pestrý, tak ako pivo z Rožňavy. Baví ťa objavovať nové pivné štýly a Kaltenecker je vždy zárukou toho, že ťa v niečom prekvapí. A rád si za kvalitu jednoducho priplatíš. Europivo predsa nie je cesta, po ktorej chceš ísť. Si moderný človek a máš rád výzvy.

Kastelán
Najkrajším kútom Slovenska je Orava. A hrad? No predsa Oravský. Je to klenot celého regiónu aj Slovenska. Presne taký, ako tamojšie pivo. To je také akurát – ani veľmi sladké, ani horké. Ideálna kombinácia chutí. Síce ochutnávaš aj iné kúsky, tento je však najobľúbenejší.

Kelt
Načo si priplácať za iné pivo, keď je Kelt najlepší a ešte k tomu aj najlacnejší. Ideálne je, keď si ho domov odnášaš v dvojlitrovej fľaši. Pri práci na záhradke či opekačke sa jednoducho hodí. Nechápeš, ako môžu ľudia kupovať pivo drahšie ako 50 centov. Veď pivo je vždy len pivo a rozdiel v ňom podstate nie je.

Lanius
Najkrajšou slovenskou riekou je Váh a najlepšie pivo nesie značku Lanius. To nie hocijaké pivo. Máš rád prekvapenie, pestrosť a nevšednosť. V tvojom pivovare ju nájdeš 100-percentne.

Liptovär
Mikuláš je najkrajšie slovenské meno. Vlastne by si si vedel predstaviť, že by si s týmto pánom (v tekutom stave) vedel predstaviť každý piatkový večer. Remeselné pivo je jednoducho najlepšie.

Padre Craft Brews
Nič nie je jednofarebné. Ani chute piva. Vieš, že v pive by si mal nájsť sladkosť, horkosť a v niektorých prípadoch aj ovocnú kyslosť. Pivo od Padreho toto všetko má. Navyše, je to s nápadom. Naučila ťa to aj Ipana, s ktorou si prežil nečakanú cigánsku lásku. A áno, najlepšie pivo varia v Košiciach. Na túto tému sa hádam nebudeme baviť?

Richtár Jakub
Všade dobre, na Moskovskej ulici najlepšie. Je tam ako u mamičky. Aj ťa napoja, aj nakoja. A pivo? Jedná báseň. Rád ochutnávaš rôzne pivné štýly, ale vieš čo je najlepšie. Život je totiž taký pohodový, aké pivo práve piješ. A v tomto si náročný.

Sandorf
Domáce je najlepšie. Keď je predsa niečo urobené od srdca, tak to chutí najlepšie. A keď k tomu pripočítame to, že je to zo Záhoria? Nie je o čom. Jednoducho vieš, kde robia najlepšie pivo.

Sessler
Áno, Trnava už túto sezónu vyhrá futbalový titul. Miroslav Karhan je vlastne poloboh a na Slovane ťažia len z toho, že do futbalu pumpujú nekresťanské peniaze. Si jednoducho patriot a Sessler je toho odpoveďou. Ochutnáš aj niečo iné, ale víťaz je dopredu jasný.

Steiger
Najkrajšia príroda je na strednom Slovensku. Áno, doma. Tam kde robia najlepšie pivo. Vo Vyhniach poznajú ten správny recept. Už len tá voda, ktorú používajú je super. Vypijete síce aj iné pivo, ale Steiger je jednoducho najlepší.

Stupavar
Aj keď o tom nevieš, si do istej miery pankáč. Minimálne zmýšľaním a postojom k životu. Si do istej miery rebel, ktorý nerobí kompromisy. Určite nie pri pive. Vieš čo chceš a vieš, kde to dostaneš. Život je predsa príliš krátky na to, aby si ho strácal pri patokoch s nálepkou „europivo“.

Šariš
Stavíme sa o malého Šariša, že si sa narodili na východe. Ta ne? Ta Šariš, ta to národný poklad východu. Lahodný slad, ideálna horkosť. Jednoducho ukážkové pivo, ktoré sa nemôže na Slovensku s ničím iným porovnávať. Si hrdý na to, odkiaľ pochádzaš a dokážu ťa rozhádzať blbé keci na tvoje obľúbené pivo.

Topvar
Najväčší zločin, ktorý bol na Slovensku spáchaný bolo podľa teba zavretie pivovaru Topvar a jeho presun do Veľkého Šariša. Doteraz nechápeš ako to mohli spraviť. Kvalita piva šla výrazne dole, ale aj tak ho stále kupuješ. Je to z nostalgie. A možno len dúfaš, že sa najlepšie časy ešte len vrátia.

Unorthodox Brewing
Poriadne pivo má byť poriadne nachmelené. Jednoducho horké, veď presne taký je aj život. Neohrdneš žiadnym remeselným pivo, si však náročný. Keď už totiž piješ, chceš piť to najlepšie. A vieš, kde nájdeš pivo bez kompromisov.

Urpiner
Jediné poctivé pivo na Slovensku varia v Banskej Bystrici. Ty to hovoríš už niekoľko rokov. Všetky zvieratká nech si schovajú kde chcú. Ono občas vyskúšaš aj niečo iné, ale nikdy to nie je Urpiner. Veď doma vedia čo robia. Ešte keby toho Michala Handzuša chceli zvoliť za prezidenta.

Wywar
Si Záhorák a si na to hrdý. A máš rád, keď je pivo poctivé. Jednoducho v ňom musíš nájsť všetko, čo  máš rád – cez príjemnú sladkosť až po horkosť (a najmä tú!).  Ochutnávaš aj iné remeselné počiny, Wywar je vždy zárukou toho, čo máš rád.

Zlatý Bažant
Pochádzaš, alebo žiješ na západnom Slovensku. V pive nie si veľmi vyberavý. Jednoducho vieš, čo je dobré a to si dáš. A keď už máš piť nejaké zvieratko, nech je aspoň zlaté.  Nové značky už netestuješ. Veď aj tak nič nechutí tak, ako tvoj Bažant. Si v podstate šťastný spotrebiteľ, pivo totiž kúpiš všade a nad nejakou zmenou si sa vlastne nikdy ani nezamýšľal.