IPA

Vianočný kaprík, ktorý nám akosi nesadol (Tekutý kapřík 2022)

Pivovar Clock - Tekutý kapřík 2022 Cold IPA

Dnes ochutnáme vianočné pivo z českého pivovaru Clock. Nesie meno Tekutý kapřík 2022 Cold IPA. Pivovar ho predstavuje nasledovne: „Pivný štýl je u kapríka rovnaký ako v roku minulom, teda Cold IPA, líšia sa len použitými chmeľmi. Cold IPA pochádza z pivovaru Wayfinder v Portlande a tá naša je pekne nachmelená s chuťou bylín. Patrí do nej podiel kukurice, (v Kapříkovi môžete nájsť tú popcornového typu mushroom) a k tomu všetkému ešte aj ryžu.

Kukurica a ryža slúžia ako náhrada karamelového sladu. Napriek tomu, že je to IPA, kvasí sa ležiackymi kvasnicami pri vysokých teplotách. Celá receptúra je stavaná tak, aby nechala vyniknúť dominantnú rolu chmeľov Galaxy, Idaho 7 a Motueka.“

Názov piva: Tekutý kapřík 2022 Cold IPA

Pivovar: Pivovar Clock

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  5,8%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, kukurica, ryža, upravený chmeľ (Galaxy, Idaho 7, Motueka).

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých sedem eur.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia limety, pomela, ale aj kvasiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia limety, grepu, pomela, ale aj náznakov kvasiniek a masielka. Horkosť je nevýrazná, doznievanie suchšie s citrusovou stopou.

6.5/10

Zhrnutie

Iskrivé, hutné a výrazne ovocné pitie. Ale hneď na úvod musíme povedať, že sme sa traja hodnotitelia zhodli, že to nám to akosi nesadlo.  Pivo pôsobí kostrbatejšie a neuhladene. Je to možno subjektívna preferencia, ale nám to dnes stačilo na 6,5 bodu. Skúsiť môžete.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (2 hodnotení)