Veľmi príjemné prekvapenie od Herrenwaldu (Sun On Taj Mahal)

Herrenwald - Sun On Taj Mahal

Z pivovaru Herrenwal sme toho veľa oficiálne neotestovali. Dnes naše obzory rozšíri pivo s názvom Sun On Taj Mahal. Ide o kúsok, ktorý je navarený v štýle India Pale Ale. Musíme sa priznať, že tento štýl nás stále baví.

Pivo pivovar charakterizoval nasledovne: „Vrchne kvasené svetlé silne horké pivo typu India Pale Ale.  Sladový základ je doplnený jemnou chuťou karamelu. Dlhší dozvuk intenzívnej príjemnej horkosti dodáva pivu experimentálny americký chmeľ HBC 342 s jemnou arómou tropického ovocia a žltého melónu, ktorú dopĺňa lákavá vôňa ananásu a manga  pochádzajúca z amerického chmeľu Citra.“

Názov piva:  Sun On Taj Mahal

Pivovar: Pivovar Herrenwald

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  6,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,69 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná, len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, limety aj náznakov pomaranča.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia limety, grepu, pomarančov aj náznakov kvetiniek či marakuje. Horkosť je na štýl ideálna, doznievanie citrusové s korenistým nádychom.

8/10

Zhrnutie

Výborná IPA. Primerane hutná, iskrivá a lahodná. Všetko je namixované tak, aby to do seba pekne zapasovalo. Za nás jedna z najpodarenejších základných „íp“ od slovenských pivovarov. Ak budete mať možnosť, určite ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.68/10 (19 hodnotenie)