Prekvapenie. Na scénu sa vracia zatvorený „štátny“ pivovar

Múzejný pivovar - Budova

Aj keď gastrosektor prežíva najhoršie chvíle v novodobej histórii, objavujú aj pozitívne informácie a správy. Jednou takou je návrat Múzejného pivovaru v Podunajských Biskupiciach. Na sociálnej sieti oznámil svoje znovuotvorenie.

Prekvapivý koniec

Múzejný pivovar otvorili ešte v roku 2013, keď bol súčasťou Múzea obchodu. Aj keď disponoval len malou kapacitou, ihneď si získal fanúšikov. A to nielen netradičnou atmosférou, ktorou ste sa vrátili o storočie späť, ale aj svojim pivo. To bolo nadpriemerné a oceňované aj na súťažiach.

Aj preto bolo prekvapením, keď pivovar pred letom 2018 oznámil ukončenie výroby piva. „Realita je taká, že sládok múzea sa rozhodol svoje, v Múzeu obchodu Bratislava nadobudnuté skúsenosti a schopnosti, odovzdať v dlhodobo pripravovanom, druhom pivovare v Podunajských Biskupiciach a toto rozhodnutie oznámil na poslednú chvíľu,“ vysvetľoval na sociálnej sieti pivovar.

Domáce pivo vtedy nahradilo dovozové. V Podunajských Biskupiciach totiž začali čapovať pivo z plzenského pivovaru Beer Factory.

Prekvapivý návrat

Aktuálne pivovar prekvapuje opäť. Na sociálnej sieti oznámil, že s varením piva začína opäť. „Dovoľujeme si Veľactenému obecenstvu zdvorilo oznámiť, že opäť rozbehnúc chválne známy Múzejný pivovar v Podunajských Biskupiciach. 15. dňa tohto mesiaca začneme s výčapom Múzejného ležiaku De Luxe a obľúbenej Múzejnej čiernej 13° v akosti čo najlepšej,“ napísal pivovar na sociálnej sieti.

Múzejný pivovar - Otvorenie

Zaujímavosťou tohto pivovaru je to, že ide o štátny pivovar. Zriaďovateľom Múzea obchodu je totiž Ministerstvo hospodárstva SR. Pivo z tohto pivovaru neraz dostávali aj vládni predstavitelia ako darček.

Pre doplnenie, Podunajské Biskupice tak budú mať už dvojicu pivovarov. Vyše dvoch rokov pôsobí na trhu aj pivovar Breisburg Brewery.

Prečítajte si aj staršiu recenziu pivovaru

Múzejný pivovar: Keď aj štát vie navariť výborné pivo