„Vrah“ europiva, ktorého si zamilujete (Ancikrist Hellstork)

Ancikrist

Prvý nástrel: Ideme hrať najvyššiu ligu. Teda aspoň také mám očakávania od kúsku z kočovného pivovaru Hellstork. Žiadne europivo, ideme do poctivej výroby. Dátum spotreby je pekne rukou dopísaný na fľaši. Ešte zostávajú dobré tri týždne. Na stole mám Ancikrista. Jedná sa o vrchne kvasené pivo American IPA. Poďme do toho.

Názov piva: Ancikrist

Pivovar: Kočovný pivovar Hellstork (vyrobené v pivovare Richtár Jakub)

Druh piva: American India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16%

Obsah alkoholu: 6,5 %

Farba: Tmavo – žltá. Povedal by som až taká polotmavá. Zakalená.

Vôňa: Výrazne svieža. Hotová lesná záhradka. Cítim jahody, černice.

Pena: Ukážková. Krúžkovala pohár jedna radosť. Tak to má byť. Až som prekvapený, že je to fľaškové pivo.

Chuť: Ohňostroj v ústach. Sladová chuť je výrazná, prichádza stred piva, ktorý ju prebíja. Cítim výrazne ovocné tóny, ktoré prechádzajú do výraznej chmeľovej koncovky. Pivo sa pije neuveriteľne ľahko. Po každom dúšku mám chuť na ďalší.

9/10

Zhrnutie

Toto je pivo. Ak by mi niekto povedal, že má 6,5 percenta alkoholu neuverím mu. Pije sa nesmierne ľahko. Veľmi kvitujem najmä ovocné tóny v tele piva. Aj keď je horké, dozvuky sú príjemné, nevtieravé. Ak by ste mi položili „čapáka“ a tento kúsok, asi by som rozdiel nenašiel. V podstate nemám čo vytknúť. Nefiltrované, nepasterizované, bez chémie. Dajte toto pivo do dedinských krčiem a europivo na Slovensku vymrie. Dávam deviatku. Veľmi silnú, desiatku musím šetriť na koniec sveta 🙂 Zatiaľ najlepšie pivo aké sme tu hodnotili.