Vtip o slovenskom pive z Kauflandu (Horden Svetlé)

Horden Svetlé

Prvý nástrel: Hovorí vám niečo slovo Horden? Áno, pred pár rokmi to bolo meno pivovaru v Trnave. Ten ponúkal rovnomenné pivo. Aj keď pôvodný pivovar zanikol, pivo Horden žiť zostalo. Aj keď nevieme, či by sa jeho pôvodní autori tomuto zmŕtvychvstaniu potešili. Rovnaké meno totiž nesie privátne pivo, ktoré ponúka obchodný reťazec Kaufland. Z etikety nie je jasné, kto ho varí. Na fľaši síce svieti slovenské logo, meno výrobcu chýba. Pri kolónke distribútoro však svieti meno pivovaru Steiger. Aj keď za normálnych okolností takéto pivo obchádzame kade ľahšie, zvedavosť nám nedala a kúpili sme tento pivný počin. Prečo to robíme? Len tak, pre zábavu. Aj motoristi netestujú len značky ako Mercedes či BMW, občas si sadnú aj do kadejakých zlátanin. My sme jednu našli a vôbec sa na ňu netešíme.

Názov piva: Horden

Pivovar: Nevedený (len distribútor: Pivovar Steiger)

Druh piva: Svetlé konzumné pivo.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 3,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ, antioxidant: kyselina askorbová.

Cena: 22 centov (!!!) v Kauflande. Akože v tomto smere pivo nemá konkurenciu.

Farba: Svetlo – žltá. Keby bola o trošku svetlejšia, už by bola vodová. Ale našťastie to dobre vyladili 🙂

Vôňa: Sladová. V pozadí cítite jemný karamel.

Pena: Taká jarová. Ak by boli bublinky väčšie, mohli by sme tu písať o bublifuku. Trošku postála, potom však zmizla a už sa nevrátila .

Chuť: Úvod je vodový, stred a koncovka naň pekne nadväzuje. V strede vás pritom prekvapí slanosť a koncovka pachuťou. Celé zlé. Taka napodobnenina šumienky.

Zhrnutie

Hotová tragédia. Viem si predstaviť, že tento skvost vznikol tak, že vyplachovali sudy a čo im zvýšilo, to nejako vylepšili na tento produkt. Samozrejme preháňam, ale toto by na pultoch slovenských obchodov nemalo čo robiť. Slaná a vodová chuť je na konci sprevádzaná pachuťou. Tóny sú tak plytké, že nižšie sa už klesnúť ani nedá. Výrobcovia by sa mali zamyslieť či túto kreatúru vyrábať. Navyše, na etikete svieti slovenské logo. Škoda, že sa autor pod tento kúsok nepodpísal. Ale asi všetci vieme, kto tento paškvil produkuje. Keď ho v obchode uvidíte, obchádzajte ho na 250 metrov. Dávam nula bodov.Samozrejme 9/10 z tohto piva poputuje do umývadla. Aspoň nám to prečistí odtok 🙂