Imperial Stout z tradičného bavorského pivovaru (Noctus 100)

Riegele BierManufaktur - Noctus 100

Nemecký pivovar Riegele nájdete v nemeckom Augsburgu. Ide o producenta piva, ktorý začal svoju históriu písať ešte v roku 1386. Prežil až do dnešných dní. Jeho ročná produkcia sa pohybuje na úrovni 200-tisíc hektolitrov, čím by sme tento pivovar mohli prirovnať napríklad k slovenskému pivovaru Steiger. Stále pritom ide o rodinnú firmu. Aj keď je základom ponuky klasika, pivovar na trh uvádza aj špeciály. My sme si kúpili škatuľu ôsmich pív, ktoré mali predstaviť šírku ponuky. Bolo medzi nimi aj pivo Noctus 100. Ide o kúsok navarený v štýle Imperial Stout.

Názov piva: Noctus 100

Pivovar: Riegele BierManufaktur

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  10,0%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, pražený jačmeň, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za škatuľu ôsmich tretinkových pív sme zaplatili necelých 17 eur.

Farba: Čierna.

Pena: Svetlo-hnedá, nadýchaná s o smotanovou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia kávy, karamelu, sušienok, mliečnej čokolády, ale aj pomerne výrazného alkoholu.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia kávy, karamelu, sušienok, sušených sliviek aj hrozienok. Horkosť je nevýrazná, doznievanie s náznakmi ovocia. Alkohol si berie slovo.

7.5/10

Zhrnutie

Asi sme očakávali trocha hutnejšie chute. Telo pôsobilo na obsah alkoholu trochu prázdnejšie. Pivo však pekne iskrilo a bavila kombinácia sladkastých, kávových a tónov sušeného ovocia. Alkohol bol samozrejme zreteľný. Za nás to stačilo na 7,5 bodu. Tento štýl obľubujeme, ale čakali sme hutnejšie prevedenie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (1 hodnotenie)