Vyberte najobľúbenejší pivovar Trenčianskeho kraja

Trenčín. Metropola Trenčianskeho kraja.

V poradí šieste hlasovanie ankety Najobľúbenejší pivovar Slovenska nás zavedie do Trenčianskeho kraja. A musíme povedať, že výber tu bude veľmi chudobný. Vyberať sa totiž bude len medzi štvoricou pivovarov.

Pivovary Trenčianskeho kraja

V samotnom krajskom meste sídli pivovar Lanius. Ten sa môže pochváliť širokým spektrom pivných štýlov. Vrchne aj spodne kvasené pivá ponúka aj pivovar Baťak. Ten nájdete v Partizánskom.

Vlastným pivovarom sa môžu pýšiť aj Bojnice. V tomto turisticky vyhľadávanom kúpeľnom meste sídli Panský pivovar Bojnice.  V Starej Turej zase nájdete Pivovar a pálenica Turák & vnuk.

Na ďalších treba počkať

Asi budete mnohí hľadať v prehľade napríklad Remeselný pivovar Hellstork. Aj keď na Myjave už varia, pivovar ešte nie je oficiálne otvorený. Pivovar je v skúšobnej prevádzke a preto sú pivovarníci stále zaradení v kategórii kočovné pivovary.

Z iného dôvodu nie je v ankete zaradený pivovar Preuger. Ten má technické problémy a už vyše roka je vraj len dočasne zatvorený.  Hlasovanie začalo v utorok 19.11. o 05:00 a potrvá do 25. novembra 21:59. Výsledky za daný kraj vyhlásime 6. decembra.

Hlasovanie skončilo.