Vyberte najobľúbenejší pivovar Trnavského kraja

Trnava. Metropola Trnavského kraja.

Predposledné krajské hlasovanie ankety Najobľúbenejší pivovar Slovenska nás zavedie do Trnavského kraja. V ňom bude z čoho vyberať, keďže v tomto regióne pôsobí až desiatka pivovarov.

Pivovary Trnavského kraja

Kapacitne najväčším pivovarom v tomto kraji je pivovar Karpat, ktorý sídli v Hrnčiarovciach nad Parnou. V samotnom krajskom nájdete pivovar Sessler, ktorý patrí medzi najstaršie remeselné pivovary na Slovensku.

Silné zastúpenie na pivovarníckej mape má Záhorie. V Holíči varí pivo Holíčsky pivovar Wywar, v Moravskom Svätom Jáne nájdete Svätojánsky pivovar, v Senici pivovar Štramák, v Prievaloch zase pivovar Sandorf.

Aj včelári

Až dvojicou pivovarov sa môžu pýšiť Piešťany. Starším je Piešťanský pivovar ŽiWell, sekunduje mu zase Simeon remeselný pivovar Piešťany. Osobitné postavenie má spoločnosť Včelco. Ide o včelárov, ktorí sa rozhodli svoju ponuku rozšíriť aj o vlastné pivo.

Zatiaľ posledným prírastkom na mape je pivovar Galgan z Galanty. Hlasovanie začalo vo štvrtok 21.11. o 05:00 a potrvá do 27. novembra 21:59. Výsledky za daný kraj vyhlásime 6. decembra.

Hlasovanie skončilo. Jeho výsledky  budú ešte podrobené kontrole. Zaznamenali sme nezvyčajné správanie a prístupy zo zahraničia.