Výborný Baltský Porter od susedov z Čiech (Evening Sea)

Axiom Brewery - Evening Sea

Pivovar Axiom Brewery nájdete v českom meste Prostějov. Pivné recepty má pod palcom Nór Kjetil Jikiun. Ten je pritom v domácom Nórsku vnímaný ako pivná celebrita. Stál totiž pri boome remeselného pivovarníctva v severskej krajine.

Pôvodným povolaním pilot totiž založil pivovar Nøgne Ø. V roku 2015 z neho odišiel, aby založil ďalší, tentokrát na ostrove Kréta. Nesie meno Solo. Už nejaký ten piatok však jeho pivá poznajú aj československí pivári. Vďaka pivám z pivovaru Axiom. Dnes ochutnáme pivo s názvom Evening Sea. Ide o kúsok navarený v štýle Baltský Porter.

Názov piva: Evening Sea

Pivovar: Axiom Brewery

Druh piva: Baltský Porter

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 24°

Obsah alkoholu:  10%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili 2,79 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Šľahačkovitá, stredne vysoká. Mala svetlo-hnedú farbu.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia tmavej čokolády, karamelu, kávy, toastu, ale aj sušených sliviek či černíc.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia tmavej čokolády, karameliek, toastu, sušienok, ale aj sušených sliviek, černí a čučoriedok. Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne sladkasté s ovocným nádychom. Alkoholové doznievanie je jemné a dochádza až pár sekúnd po napití.

8/10

Zhrnutie

Výborné pivo, ktoré si sadlo aj do štýlu. Hutné, iskrivé a ponúkajúce všetko, čo daný štýl ponúkať má. Kombináciu sladových aj jemných ovocných tónov. Plusom je aj to, že alkohol je schovaný a nekričí, aj keď ho cítite. Za nás je to osmička. Určite kúsok, ktorý by sme si kedykoľvek zopakovali.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4/10 (2 hodnotení)