Vynález belgickej skazy vyrobený v Trnave (Vynález skazy)

Prvý nástrel: Ak chce dnes uspieť pivný bar, musí ponúkať niečo špeciálne. Niečo, čo v inom podniku nenájdete a prinúti vás vracať sa na to isté miesto. Asi takýmto spôsobom rozmýšľajú aj majitelia podniku Žil Verne v centre Bratislavy. Ide o podnik, ktorý stavil na remeselné pivo. Dokonca tak, že si ho necháva pre seba variť. V jeho ponuke nájdete po novom už trojicu domácich pív. Jedno si dnes otestujeme. Nesie meno Vynález skazy. Ide o štýl India Pale Ale a jeho autorom je Kazo z Unorthodox Brewing.

Názov piva: Vynález skazy

Pivovar: Kočovný pivovar Žil Verne v Pivovare Sessler

Druh piva: India Pale Ale belgického typu

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16 %

Obsah alkoholu: 5,8 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo kúpite priamo v podniku. Stojí okolo 2,5 eura.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Šľahačková, hutná. Držala tvar a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Zachytíte v nej kombináciu citrusového i lesného ovocia, v pozadí aj karamel či med. Nájdete však aj náznaky koriandru či kvetiniek.

Chuť: Už úvod je vysoko nastavený a hutnosť vás sprevádza celým priebehom. V strede nájdete čokoládu, karamel, výraznejšie náznaky citrusového ovocia, ale aj záblesky masielka. Koncovka je horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pivo. Je trocha ťažšie a hutné, ale o to bohatšie na hĺbku tónov. Po intenzívnejšom úvode prichádza hutný stred. V ňom nájdete horkú čokoládu, karamel, ale aj lesné a citrusové ovocie. Všetko to prechádza do horkastého záveru. Pivo nie je až tak uhladené a aj preto je piteľnosť trocha nižšia. Celkovo však pivo ponúka slušné predstavenie. Výsledná známka? Slušných 7,5 bodu. Treba vyskúšať, pivo nemôže sklamať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.59/10 (11 hodnotenie)