Výstraha! Toto pivo pite len v Mexiku na pláži  (Coors Light)

Coors Light

Prvý nástrel: Jeden náš známy sa vrátil spoza oceána. Cestoval z USA až do Mexika a doniesol nám jeho obľúbené dovolenkové pivo. Vraj v lete nič lepšie nepil a na pláži ho dokáže piť aj celý deň. Tak sme boli zvedaví. Keď ho vytiahol z tašky, trocha sme sa zasmiali. Išlo totiž o pivo s názvom Coors Light. Je to jedno z najpredávanejších pív sveta. Aj keď vzniklo v USA, tento kúsok navarili v Mexiku. Konkrétne v pivovare Cervecería Cuauhtémoc Moctezuma, ktorý má vyše 100-ročnú históriu a dnes patrí pod koncern Heineken.

Názov piva: Coors Light

Pivovar: Cervecería Cuauhtémoc Moctezuma (v licencii od Coors Brewin Company)

Druh piva: Výčapné pivo

Krajina: Mexiko (podľa amerického receptu)

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 4,15 %

Zloženie: Neuvedené.

Cena: Pivo sme dostali na testovanie od známeho.

Farba: Svetlo-žltá. Napadajú mi tu vtipy o koňoch 🙂 Pivo je číre ako sklo.

Vôňa: Sladová. Jemne cítim aj citróny.

Pena: Jemnulinká. Rýchlo opadla.

Chuť: Úvod je takmer nijaký, rozumej voda. Stred prináša prvé záblesky. Jemne zachytíte med v kombinácií s citrónmi. Koncovka je chmeľová len platonicky. Pivo je presýtené, vodnaté a slankasté.

1.5/10

Zhrnutie

Tragické. Také je toto pivo. Hovoriť o usporiadaní a hutnosti tónov nemá zmysel. Najvýraznejší je stred, v ktorom jemne vyskakuje akási ovocná kyslosť a sladkosť zároveň. Je to však rovnaké, ako keby ste nejaký priemerný ležiak vypláchli vodou a potom ho nafľaškovali. Pivo má vysokú rezkosť, je vodnaté a jemne slankasté. Viem si predstaviť, že to môže spláchnuť smäd v horúčavách a môžete ho na pláži piť na hektolitre. Inak si zmysel toho kúsku neviem predstaviť. Nakoniec, predáva sa a zarába. Ja dávam 1,5. Ďakujem, neprosím si. Iba keby ste mi k nemu zaplatili aj dovolenku. Napríklad v Mexiku.