Pivo vhodné na divokú „pařbu“ (Bernard Světlé 10)

Bernard Svetlý 10

Prvý nástrel: Po dlhšom čase zaklopeme na bránu pivovaru Bernard. Neposvietime si na žiadny špeciál, ochutnáme najslabšiu desiatku. Pivovar má pomerne slušné meno aj na Slovensku. Vďačí za to aj slušnému marketingu. Uvidíme, či nám testované pivo zapasuje.

Názov piva: Bernard Světlé 10

Pivovar: Rodinný pivovar Bernard, Humpolec

Druh piva: Výčapné svetlé pivo, nepasterizované.

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 10°

Obsah alkoholu: 3,8 %

Zloženie: Pitná voda, jačmenný slad, upravený chmeľ, chmeľový extrakt.

Farba: Svetlo – žltá.

Vôňa: Len slad, nič iné v tom nečakajte.

Pena: Zapenila kvalitne. Po pár sekundách však bola dolu.

Chuť: Slad začína jemne. Nevtieravo, avšak nevýrazne. Stred piva je akoby bezpohlavný, nevzbudzuje žiadne emócie. Zato záver je výrazný nad normál. Chmeľ tu kraľuje, podľa mňa neprirodzene.

5/10

Zhrnutie

Tak čo dodať. Pivo sa pilo celkom dobre. Žiadna chuť nebola nijak prepálená. Ale k tejto vete musíme dodať, že žiadna chuť ani nepotešila. Tento kúsok je výrazne vodový. Sladové chute sú jemnučké, zato chmeľ na desiatku výrazný až príliš. Či sa pod to podpísal chmeľový extrakt neviem. Každopádne, mne to prekáža. Na obranu tohto kúsku, ide len o desiatku Nevýraznosť chutí je preto opodstatnená. Plusom je aj to, že pivo je nepasterizované. Práve to rozhodlo o tom, že pivu dávam päťku. Síce slabšiu, ale predsa. Pokiaľ chcete piť na kvantitu, nech sa páči.