Za málo alkoholu, tak veľa muziky (Amadeo)

Kingpin, Milkshake IPA, poľské pivo, Poľsko

Poľský pivovar Kingpin sa na svojej stránke predstavuje celkom zaujímavo. „Pivo je pre nás rock’n’roll, kombinácia pevných remesených zásad a zdravej dávky šialenstva. Prechádzame nad pevný rámec štýlov, experimentujeme so zaujímavými zložkami a procesom varenia. Nesledujeme diagramy a pravidlá. Milujeme nezávislosť a sústredíme sa na hľadanie našej vlastnej cesty vo všetkom, čo robíme. Vytvárame naše pivá pre tých, ktorí, podobne ako my, sú zvedaví na nové príchute a prekračujú hranice,“ píše na stránke pivovar. V jeho ponuke nájdete naozaj zaujímavé kúsky. Medzi ne môžeme zaradiť aj pivo s názvom Amadeo – Rasberry Milkshake IPA.

Názov piva: Amadeo – Rasberry Milkshake IPA

Pivovar: Browar Kingpin

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 15,5°

Obsah alkoholu: 4,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale), pšeničný slad, ovosený slad, plátky pšenice, laktóza, dužina z malín, chmeľ (Citra, Mosaic), Lallemand Danstar Windsor Ale.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme v prepočte zaplatili 2,20 eura.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je výrazne kalné.

Pena: Šľahačková. Vystúpala vysoko, pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Okrem povinných malín rozoznáte vo vôni aj limetku, pomaranče i grep.

Chuť: Sladový základ je výrazný. V hutnom tele nájdete kombináciu malín, limetky, pomarančov. Výrazná ovocovnosť je zjemnená smotanovou linkou. Koncovka je výrazne horkastá.

8.5/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Hutné, ovocné, lahodné a pekne vyskladané. Maliny sú zasadené do tohto piva ako „riť na šerbeľ“, akoby otvárali ďalší dimenziu piva. Predstavte si klasickú dobre navarenú „ipu“, ktorá je v tele ozvláštnená malinami a zjemnená smotanovou linkou. Maliny nevyčnievajú, len pekne zvýrazňujú telo. Horkosť je výrazná a pekne zráža dole divokú ovocnosť. Za nás je to 8,5 bodu. Parádne pivo, určite pivný zážitok. A to sme pri obsahu alkoholu na úrovni 4,3 percenta!

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.8/10 (5 hodnotenie)