Začína jesenný Salón piva. Čo všetko prinesie?

Sezóna pivných festivalov je pomaly, ale isto za nami. Pomyselnú bodku za ňou dá aj Salón piva. Ten odštartuje v stredu 25. októbra v bratislavskej Starej tržnici. O tom, čo môžeme od jesennej edície očakávať, sme sa porozprávali so spoluorganizátorom podujatia Ivanom Čižmárikom.

Štyri desiatky pivovarov

Kým v začiatkoch bol Salón piva spojený so septembrovým termínom, od roku 2021 sa tento pivný festival koná v októbri. Oproti posledným rokom sa však akcia posunula ešte o pár dní ďalej. Podujatie tak pomyslene uzatvára festivalovú sezónu.

„Prípravy na jesenný Salón boli ako vždy vzrušujúce a plné očakávania. Boli sme v kontakte s mnohými pivovarmi a pracovali na tom, aby sme mali zastúpenie z rôznych regiónov a pivovarov, aby sme zabezpečili bohatú ponuku pre všetkých návštevníkov. Odozvy od pivovarov boli prevažne pozitívne,“ opisuje  prípravy Ivan.

Na podujatí sa predstaví 40 pivovarov. A ktorý pivovar mu urobil najväčšiu radosť? „Nie je ľahké vybrať toho, kto mi urobil najväčšiu radosť, pretože všetky pivovary prichádzajú s niečím výnimočným, novým. Ale môžem povedať, že pivovary, ktoré prinášajú hlavne novinky a kolaborácie, vždy prilákajú veľa pozornosti,“ vysvetľuje.

Hostia z Maďarska

Organizátori tento rok sme zaviedli skupinové vstupné s degustátormi. „Vytvorili sme skupinku „ambasádorov – hodnotiteľov“ pív Salónu, ktorí nám, resp. našim návštevníkom poradia, doporučia najlepšie pivá festivalu,“ naznačuje Ivan.

Ani počas jesennej edície nebudú chýbať neprofesionálni pivovarníci. „Veľmi sa tešíme na našich kamarátov – domovaričov z bratislavského združenia BrewHub, ktorým opäť poskytneme nemalý priestor na ich prezentáciu,“ konštatuje spoluorganizátor podujatia.

Špeciálnymi hosťami októbrového Salónu budú maďarské craftové pivovary, ktoré budú môcť návštevníci ochutnať na jednom mieste – v stánku Craft Beer Musketeer.

„Veľmi sa teším na pivo a výsledok spolupráce pivovarov Budvar a nemeckého BRLO. V stánku 100 Pív budú tiež rôzne špecialitky (3 Fontein, Tree House Brewing). Veľké zastúpenie poľských pivovarov bude mať Beerstation,“ uzatvára rozprávanie Ivanom Čižmárikom. Len dodajme, že festival sa bude konať v Starej tržnici od stredy do piatku.

Prečítajte si aj

Kalendár pivných festivalov, podujatí a atrakcií na rok 2023

Snímka: Salón piva