Zázvorový hurikán, na ktorý chcete zabudnúť (Ginger Ale)

Ginger ale

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme pivo, ktoré sa skrýva za privátnou značkou. Reťazec Marks & Spencer ponúka zákazníkom pivo s názvom Ginger Ale. Už podľa etikety ide o zaujímavý kúsok, v ktorom sa kríži tmavé pivo so zázvorovým. Som zvedavý či zaujme. Bolo navarené vo Veľkej Británii.

Názov piva: Ginger Ale

Pivovar: Frederic Robinson v Unicorn Brewery Stockport

Druh piva: Tmavý ALE ochutený zázvorovým pivom

Krajina: Veľká Británia

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 6,0 %

Zloženie: Tmavé pivo ALE (70%), zázvorové pivo (30%), pitná voda sýtená oxidom uhličitým, fermentovaný podzemok zázvoru, cukor, glukózový sirup, koncentrovaná hrušková šťava, zázvorová aróma, vínan draselný, kyselina citrónová, extrakt z byliniek, extrakt z korenia, citrónový olej. (Takýto dlhý zoznam sme tu ešte nemali.)

Farba: Tmavo – červená.

Vôňa: Cítim kombináciu karamelu a zázvoru. Už vôňa napovedá, že asi pôjde o sladšie pivo.

Pena: Stredne hutná pena si chvíľu držala konzistenciu.

Chuť: Už prvotné chute sú výrazne hutné. Slad si to postupne stupňuje. V strede cítite ostrú chuť zázvoru v kombinácií s karamelom a jemnou kávou. Po prehltnutí vás ešte dlho hreje zázvor. Povedal by som, že páli.  Na jazyku mi pritom zostáva akoby prášková chuť.

3/10

Zhrnutie

Keď som to začal piť, normálne som začal ľutovať, že tu takéto pokusy musíme testovať. Stačí sa len pozrieť na výpočet látok, ktoré tento nápoj obsahuje. Určite to bude náš rekord. Ale poďme k veci. Úvod patrí tmavému pivu. Klasická postupnosť – výraznejší slad a karamelovo-kávové telo. Ale potom príde druhá zložka tohto nápoja – zázvorové pivo. V klasickej verzii zázvorového piva alkohol nenájdete. Ak ste ho ešte nepili, je to len presladené voda so zázvorom. A taký je aj záver tohto kúsku. Jednoducho zázvorový hurikán. Kým prvé dúšky boli otrasné, časom sa na to dalo zvyknúť. Ale repete by som si už nedal. Tomuto pokusu dávam trojku. Ak by to bolo vyššie číslo, asi by som nemohol pokojne spávať.