Dá sa oživiť značka, ktorá skrachovala? (Landbier Hell) 

Pivovarníctvo prináša mnoho pekných, ale aj smutných príbehov. Jeden taký napísal aj rakúsky pivovar Kapsreiter, ktorý na varil pivo od roku 1863. Ani história však pivovar nezachránila pred nezáujmom spotrebiteľov. V roku 2012 tak pivovar zavrel svoje brány. Uvažovalo sa nad tým, že značku bude variť iný pivovar, dlhé roky však bolo okolo týchto informácií ticho. To prerušil až vlani rakúsky pivovar Baumgartner. Ten sa rozhodol značku vrátiť na trh pivom Landbier Hell. To má mať pôvodnú receptúru.

Názov piva: Landbier Hell

Pivovar: Brauerei Baumgartner

Druh piva: Helles

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Pivo bolo súčasťou adventného kalendára. Za 24 pív sme zaplatili 40 eur.

Farba: Svetlo-žltá.

Pena: Nadýchaná, jemná. Vystúpala vysoko a pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Dominuje karamel, med a jemne aj masielko i kvetinky.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti dominuje kombinácia karamelu a medu. V pozadí je prítomná kvetinková linka aj náznaky masielka. V pive cítiť náznaky oxidácie. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladové.

6/10

Zhrnutie

Dalo sa to, ale už sme pili aj lepšie kúsky tohto štýlu. Pivo pôsobí upachtene a nevyrovnane. Sladová zložka je výrazná, čo je na štýl dobre, jej prechod k záveru je však kostrbatejší. Určite to je kúsok, ktorý sa jemne vymyká europivnej „klasike“. Až tak výrazne však od nej nevybočuje. Za nás je to šestka.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (2 hodnotení)