Ponuka bude bohatšia. Otvárajú Prvý zvolenský pivovar Vŕšky

Prvý zvolenský pivovar Vŕšky

Na slovenskú pivovarnícku mapu pribudne 11. septembra 2020 ďalšie mesto. Domáce pivo začnú už aj oficiálne variť vo Zvolene. Okresnému mestu doteraz vlastný pivovar chýbal. To sa zmení, keďže brány otvára Prvý zvolenský pivovar Vŕšky.

Nadviažu na Terchovú

Zdá sa vám, že pivovar Vŕšky už na Slovensku existuje? Nemýlite sa. Vo Zvolene otvoria už tretí pivovar pod týmto menom. Prvé dva nájdete v Terchovej a Žiline.

„Pivo Vŕšky sa zrodilo v Terchovej, na úpätí oravských vrchov. Aj pivkári v srdci Slovenska zatúžili po nefalšovanom živom pive, preto sme sa rozhodli priniesť ho do Zvolena,“ konštatuje Lukáš Richtárech, majiteľ Prvého zvolenského pivovaru.

Od prvej myšlienky po realizáciu ubehli dva roky. „Po takmer dvoch rokoch príprav a tvrdej práce už o pár dní otvoríme v Parkovacom dome na sídlisku Západ Prvý Zvolenský pivovar, kde pod dohľadom troch majstrov sládkov varíme naše vlastné Pivo Vŕšky,“ konštatuje majiteľ.

Trojica pív

V ponuke pivovaru bude trojica stálych pív – Zvolenská 12-ka (Pivo Vŕšky Pils) 12° ležiak, Pivo Vŕšky polotmavé 11° a Pivo Vŕšky tmavé 13°. Ponuku má stále dopĺňať aj sezónny špeciál. V prvých týždňoch to bude Medový špeciál 12°. V tomto smere bude ponuka podobná tej zo severu Slovenska.

Nakoniec, o rozbeh pivovaru sa starajú Viliam a František Hijíkovci, ktorí varia pivo aj v Terchovej a Žiline. Okrem nich pivo vo Zvolene bude variť Rasťo Feherpataky. Pivovar sídli v Parkovacom dome na sídlisku Zvolen – Západ. Pôjde o reštauračný pivovar. Oficiálne otvorenie je naplánované na 11. septembra, keď je naplánovaná otváracia párty.

Vo Zvolene je pritom aj ďalší pivovar. Ten by mal sídliť  na Námestí SNP 16 vo Zvolene. Domáci poznajú tento objekt ako sídlo kaviarne Zvolenka. V tomto prípade sa však všetky povolenia ešte len vybavujú.

Prečítajte si aj

Vo Zvolene pripravujú dvojicu remeselných pivovarov

Snímky: Prvý zvolenský pivovar Vŕšky