Vo Zvolene pripravujú dvojicu remeselných pivovarov

Zvolen

Zvolen bude ďalším mestom, ktoré pribudne na pivovarníckej mape Slovenska. Na úradoch sa aktuálne objavil zámer, ktorého cieľom je výstavba Reštauračného minipivovaru Zvolen. Nejde pritom o prvý zámer stavať v tomto okresnom meste. Vo Zvolene by totiž mala pôsobiť až dvojica pivovarov.

V centre mesta

So zámerom prichádza Peter Mišurda, ktorý nie je vo Zvolene neznámy. Prevádzkuje napríklad Pizzapiano u Jurka na Topoľovej ulici. Okrem iného napríklad v roku 2017 organizoval súťaž vo varení gulášu.

Aktuálne chce svoje portfólio rozšíriť o pivovar. Ten by mal sídliť v objekte na Námestí SNP 16 vo Zvolene. Domáci poznajú tento objekt ako sídlo kaviarne Zvolenka.

Kapacita pivovaru je naplánovaná na 480 hektolitrov piva ročne. Zámerom investora je vytvoriť reštauračný pivovar. So stavebnými prácami by chceli začať už tento rok. Investor odhadol celkové náklady na 170-tisíc eur.

V zámere sa uvádza, že pivovar by mohol začať variť pivo už v priebehu októbra. Či to však naozaj stihne, je otázne. Pivovar musí prejsť zložitým povoľovaním.

Zámer už bol

Investor nechcel zámer pre portál oPive.sk komentovať. Svojou kapacitou pôjde o menší remeselný pivovar. Prvé kroky spravil podnikateľ ešte v priebehu minulého roka, keď žiadal úrady o prestavbu budovy.

Portál oPive.sk už v minulosti pátral po jednom zámere výstavby pivovaru v meste Zvolen. Konkrétne informácie sa nám však nepodarilo získať. Na internete sa totiž objavili vizualizácie pivovaru, ktorý si nechala nakresliť spoločnosť Mäspoma. Tento zámer však nakoniec nebude realizovaný.

Naopak, pivovar by chceli už tento rok otvoriť v pizzerii Parkovací dom. Ide o podnik na Tulskej ulici. Podrobnosti o otvorení tohto pivovaru sa budeme snažiť zistiť a prinesieme vám podrobnosti.

Prečítajte si aj

Maravar: Nový remeselný pivovar, ktorý nájdete na Liptove

Snímka: Google Street View