10 pív s najbláznivejšími menami

Zdajú sa vám názvy pív  v našom regióne trocha uletené? Najmä o názvoch ako Smädný mních, Ancikrist či Cigánska láska by sa dalo polemizovať. A možno, keby ich poznali zostavovatelia nášho rebríčka, asi by ich do hodnotenia zaradili. Portál Buzz Feed si totiž vybral 17 mien pre pivá, ktoré sa mu zdali úplne bláznivé. My sme z týchto aj z iných mien zostavil 10 tých najlepších, alebo ak chcete najbláznivejších.

10. Skutočne zlý elf (Seriously Bad Elf)

10. ban elf

So skutočne originálnym vianočným názvom prišiel anglický pivovar Ridgeway. Ten sériu svojich pív nazval vzostupne – Zlý elf (4,5 % alkoholu), Veľmi zlý elf (7,5%), Vážne zlý elf (9,0%), Kriminálne zlý elf (10,5%), Šialene zlý elf (11,2%).


9. Človek vzpriamený (Homo Erectus)

09. Homo erectus

Tento kúsok navaril americký pivovar Walking Man Brewing. A našiel si vskutku vhodné výročie – 2 milióny rokov odkedy sa na našej planéte objavil človek vzpriamený.


8. Írska smrť (Irish Death)

08. Irsih death

Ak by ste si mysleli, že ide o kúsok z Írska, nemáte pravdu. Pivo takto nazval americký pivovar Iron Horse Brewery. Ide o tmavé, husté a čierne pivo. Žeby reakcia na obľúbený írsky kúsok?


7. Spolupráca nie súdne spory (Collaboration Not Litigation)

07. Collaboration

Za čudným názvom sa skrýva pekný príbeh. Americký pivovar Avery a jeho ruská konkurencia Russian River  zistili, že na trh ponúkajú pivo s rovnakým názvom – Salvation. Nečakal ich však súdny spor, ale spolupráca. Rozhodli sa, že pivo budú variť spolu.


6. Takticky nukleárny tučniak (Tactical Nuclear Penguin)

06. BrewDog Beer Bite

Viete si predstaviť nejaký rebríček týkajúci sa piva, v ktorom by nebol  škótsky pivovar BrewDog? Asi nie. Na šiestom mieste je jeho prvý kúsok, v rebríčku nebude posledný.


5. Upíria krv (Vampire Blood)

SprecherVampireBloodLabelTTB100212

Kúsok z amerického pivovaru Sprecher Brewing Company asi len tak ľahko nekúpite. Asi najoriginálnejší je na ňom jeho názov.


4. Mužská miestnosť (The Mens Room)

04. Mens Room

Za týmto originálnym názvom stojí (ako inak) americký pivovar Elysian Brewing. Určite môžete z názvu ľahko dešifrovať pre akú cieľovú skupinu je určený. Ženy to asi nebudú.


3. Pivo mŕtveho chlapa (Dead Guy Ale)

03. Death Guy

Jeden z najmorbídnejších názvov má na svedomí pivovar Rogue Ales. Skúste hádať odkiaľ je? Samozrejme, USA.


2. Biskupský palec (Bishop’s Finger)

 02. Bishop Finger

Na druhom mieste sa umiestnil názov piva z produkcie anglického pivovaru Shepherd Neame. Ten sa údajne inšpiroval pomenovaním, ktoré používajú na označenie dopravnej značky v Kente. Existuje však aj druhá verzia. Údajne ide o pomenovanie radostí, ktoré vyhľadávajú mníšky.  


1. Ahoj, moje meno je Vladimír (Hello, My Name Is Vladimir )

01. Vladimir

A víťazom sa stáva škótsky BrewDog. Skutočne originálny názov má aj svoje odôvodnenie. Pivo je určené pre heterosexuálneho muža, ktorý chodí hore bez a rád nosí nôž. Že ide o pivára veľmi podobného ruskému prezidentovi, hádam nemusíme pripomínať.