Aj pivo za 39 centov môže príjemne prekvapiť (Argus Maestic)

Argus Maestic

Prvý nástrel: Môže byť aj privátne pivo adekvátnou náhradou značkového? To je otázka. Čiastočný pohľad na to môže dať aj táto recenzia. Ideme si posvietiť na privátnu značku Lidlu – Argus. A podľa všetkého by malo ísť o jeho vlajkovú loď. Otestujeme si totiž Argus Maestic. Ide o klasický ležiak, ktorý podľa etikety zreje klasickou metódou až 35 dní. Ak je to tak, potom klobúk dolu. Ale nepredbiehajme. Len na ilustráciu, za tento kúsok sme zaplatili 39 centov.

Názov piva: Argus Maestic

Pivovar: Neuvedený. Ide o privátnu značku Lidla, podľa všetkého ju varia v Protivíne.

Druh piva: Svetlý ležiak.

Krajina: Česko (Touto krajinou sa chváli aj etiketa.)

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,8%

Zloženie: Pitná voda, jačmenný slad, upravený chmeľ, chmeľové extrakty.

Farba: Zlatistá.

Vôňa: Výrazne sladová. Jemne korenistá.

Pena: Zapenila, ale konzistenciu si veľmi nedržala. Na mňa nepôsobila presvedčivo.

Chuť: Sladová chuť je pomerne výrazná. Tú znásobuje pomerne výrazná rezkosť celého piva. Stred piva je príjemný. Koncovka je horkastá neprirodzene, skôr umelo. Môže to byť spôsobené chmeľovým extraktom v zložení.

6/10

Súhrn

Zhrnutie: Tak to je dilema. Pivo príjemne prekvapilo. Dôvodov je viacero. Sladová chuť je pekne rozvinutá. Nehovorím len o začiatku, ale aj strede. Na to, že ide o pivo za 0,39 centa je chuť celkom vyvážená. Trochu mi však prekáža rezkosť, asi to o niečo viac to prepálili. Body zrážam dole aj za chmeľové extrakty. Celkovo sa však nemajú za čo hanbiť. Pivo sa pije príjemne. V kategórii svetlých ležiakov ide určite o nadpriemer. Ak je pravda, že pivo zreje poctivo niekoľko týždňov, potom palec hore. S prihliadnutím na všetky okolnosti dávam šestku. Hádam to nebudeme ľutovať.