Ak máte radi „brutal“ horké pivo, toto je pre vás (Iskrička 1988)

Hvezdoň - Iskrička

Dnes ochutnáme pivo s názvom Iskrička 1988. Na trh ho uviedol pivovar Hvezdoň a predstavil ho nasledovne: „Navarili sme pre vás a dvakrát za studena nachmelili limitovanú edíciu (jedenkrát za rok) pivka Iskrička 1988 v štýle Imperial IPA. 19cka, 88 jednotiek horkosti – IBU. Je to prekonaný náš rekord v množstve chmeľu v pive.“ Pivovar pri výrobe piva použol chmele Citra, Galaxy, Mosaic, Nelson Sauvin a Simcoe.

Názov piva: Iskrička 1988

Pivovar: Pivovar Hvezdoň

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 19°

Obsah alkoholu:  7,6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od samotného pivovaru.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, hutná, nadýchaná. Bola zložená z mikro aj väčších bubliniek.

Vôňa: Kombinácia prezretých marhúľ, broskýň, grepu, marakuje aj pomarančov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia prezretých marhúľ, broskýň, grepu, červených pomarančov aj náznakov červeného bobuľovitého ovocia. Horkosť je výrazná, doznievanie horkasté s korenistým dozvukom.

8/10

Zhrnutie

Voňavá, hutná a výrazne horká IPA. Na svoje si prídu hlavne vyznávačí horkastých chutí. Horkosť v tomto prípade klope na povestnú hranu, ale pivovar to udržal. Plusom je výrazná ovocnosť. Pivo mohlo byť o čosi viac uhladenejšie, keď sa to premieta na piteľnosti.  Na strane druhej je alkohol brilantne schovaný. Bolo to na hrane medzi 7,5 a osem. Priklonili sme sa k vyššiemu číslu. Fajn pitie, ktoré poteší fanúšikov horkejších chutí.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.95/10 (11 hodnotenie)