Pivo pre vyznávačov sladkého života (Hazelnut & Toffee Stout)

Imperial Hazelnut & Toffee Stout

História chorvátskeho pivovaru The Garden Brewery je pomerne mladá. Pivovar otvorili v hlavnom meste Chorvátska v roku 2016 a za pomerne krátku dobu sa zviditeľnil aj za hranicami krajiny. Majitelia pritom nevsadili len na samotnú výrobu piva. Keďže mali skúsenosti s prevádzkovaním festivalu či diskotéky, v priemyselnej časti Záhrebu vytvorili mix dobrého piva, jedla i kultúrneho programu. Ak budete mať cestu okolo, odporúčame pivovar navštíviť.

Už na začiatku jeho predstavitelia hovorili o tom, že chcú variť netradičné pivo a tak sa aj deje. Dnes ochutnáme kúsok s názvom Imperial Hazelnut & Toffee Stout. Ako názvov napovedá, pri výrobe tohto piva boli použité lieskové orechy aj karamelky.

Názov piva: Imperial Hazelnut & Toffee Stout

Pivovar: The Garden Brewery

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Chorvátsko

Stupňovitosť: 24,8 %

Obsah alkoholu: 9,2 %

Zloženie: Voda, slad (Pale Ale, aromatický, mníchovský, Crystal T50, čokoládový), pšeničný a ovsený slad, ovos, chmeľ (Magnum, Mount Hood), laktóza, kakaové bôby, karamelky, lieskové orechy.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili necelé tri eurá.

Farba: Čierna.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Mala svetlohnedú farbu.

Vôňa: Intenzívna. Kombinácia mliečnej čokolády, kávy, keksíkov, orieškov, karamelu aj náznakov rumu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia mliečnej čokolády, keksíkov, karameliek, výrazných až aromatických lieskových orieškov. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladkasté s jemnou a nevýraznou alkoholovou stopou.

8/10

Zhrnutie

Keď sme sa napili, tak sme sa pýtali, kde je alkohol. Áno, ten cítite, ale je nebezpečne schovaný. Hlavný prím hrá totiž sladová zložka a kombo karamelky – lieskové orechy. A teraz je na preferencii, či vám to sadne, alebo nie. Pivo je totiž remeselne spravené na jednotku. Otázna je intenzita aromatických sladových zložiek. Za nás je to silná osmička. Určite odporúčanie. Najmä, keď máte radi sladký život.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.17/10 (3 hodnotení)