Taká česká APA do pohody, ktorá nám sadla (Tvarg APA)

Tavoretus - Tvarg APA

Pri našej návšteve Česka sme natrafili aj na pivá z pivovaru Tvarg. Pre nás to bola veľká neznáma. Pivovar sa na svojich stránkach predstavuje nasledovne: „Náš príbeh začal v závere roku 2020, kedy sme po rozsiahlej rekonštrukcii, oživili pamiatkovo chránené pivnice vo Veľkej Bystrici. Obnovili sme tu pivovarské remeslo, ktoré má v meste tradíciu už od roku 1579.

Sme progresívny craftový pivovar, ktorý sa okrem poctivých ležiakov pre tradičných pivárov, zameriava na pivné špeciály z celého sveta. Každý rok vyrobíme až 20 špeciálov a pivo varíme z najkvalitnejších surovín a vody z vlastnej studne. Na poctivé remeslo dohliada vrchný sládok David Kapsia s bohatými skúsenosťami z pivovarníckeho sveta. Už v roku 2014 otvoril minipivovar Kosíř.“

Z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Tvarg APA.

Názov piva: Tvarg APA

Pivovar: Pivovar Tvarg

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  5%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelé štyri eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, kvetiniek i náznakov limety.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, marakuje aj náznakov limety. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie citrusovo-korenisté.

7.5/10

Zhrnutie

Taká APA do pohody. Aj hutná, aj iskrivá, aj dobre vyskladaná. V podstate nemáme čo vytknúť, keď v rámci štýlu si toto pivo pekne sadlo. Nie je to niečo, na čo by sme nezabudli, skôr pohodové pitie. Za nás je to 7,5 bodu. Určite spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (1 hodnotenie)