Výborné pivo z Poľska, ktoré zaujme ovocím (El Tropical)

El Tropical – Tropical Smoothie IPA

Za poľským kočovným pivovarom Hopito nájdete pivovarníka Andrzeja Pawluczuka. Ten nie je na poľskej scéne žiadnym nováčikom. Asi osem rokov varil pivo doma, ale aj komerčne. Svoje skúsenosti chcel zužitkovať aj sám a tak si vytvoril projekt kočovného pivovaru. V jeho ponuke nájdete rôznu paletu pivných štýlov od „kyseláčov“ až po tmavé pivá. Dnes ochutnáme kúsok s názvom El Tropical. Ide o štýl IPA, ktorý bol ozvláštnený od laktózu, čo je mliečny cukor.

Názov piva: El Tropical – Tropical Smoothie IPA

Pivovar: Browar Hopito

Druh piva: Milkshake IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 6,3%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, plátky ovsa, chmeľ, kvasinky.  Pivo obsahuje aj: ananás, marakuja, ružová guava, laktóza.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,20 eura.

Farba: Tmavo-žlté, pivo je výrazne zahmlené.

Pena: Šľahačkovitá zložená z malých aj veľkých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia pomaranču, grepu, marakuje, ananásu aj liemtky.

Chuť: Sladová základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia marakuje, ananásu, červeného pomaranču aj náznakov kvetiniek. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocné.

8.5/10

Zhrnutie

Chutilo a dokonca veľmi. Kvitujeme hlavne džúsovosť a výraznú ovocnú linku tohto piva. Tá je síce výrazná, je však pekne nakombinovaná a prirodzene prechádza nevýrazne horkastej koncovky. Pivo skrýva obsah alkoholu a je výborne piteľné. Za nás je to 8,5. Určite zážitkové pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)