„Austrálske“ pivo zo susedného Česka (Dingo)

Nomád, Dingo, IPA,

Majiteľ lietajúceho pivovaru Nomád Honza Kočka patrí medzi nestorov remeselného varenia piva v susednom Česku. Pomáhal rozbiehať viaceré pivovary a Nomád je jeho kočovným dieťaťom. Nie na dlho. S pivovarom sa rozhodol zahniezdiť. My si však ochutnáme pivo, ktoré navaril kočovne. Nesie meno Dingo – Aussie IPA. Meno má odvodené od austrálskeho psa a nie je to náhoda. Dominantnou zložkou piva má byť austrálsky chmeľ Galaxy.

Názov piva: Dingo – Aussie IPA

Pivovar: Létajíci pivovar Nomád

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 15 %

Obsah alkoholu: 6,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Zlatistá, pivo je kalné.

Pena: Šľahačkovitá, vysoká. Pomaly padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Sladová. Jemne zachytíte citrón i limetku.

Chuť: Sladový nástup je výrazný. Telo brucha je plné a ponúka kombináciu karamelu, limetky a grepu. Od stredu k výrazne horkastému záveru zachytíte jemnú kvasničnú pachuť. Pivo je výrazne horkasté, korenisté.

6/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pivo, ale ani žiadny pivný skvost. Je to taký kúsok, ktorý ochutnáte a asi pôjdete na ďalší. Plusom sú hutné tóny, ktoré ponúkajú široký rozmer  chutí. Pivo má horkosť na úrovní 90 IBU. A je otázne, do akej mieryto môže konzumentovi sadnúť. Doznievanie horkosti je výrazné a neprirodzené. To trocha ubližuje piteľnosti. Za nás je to šesť bodov. Ochutnajte, zázrak však nečakajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.75/10 (4 hodnotení)