Bažant má 73-jku, Česi 77-čku (Nostalgie 77)

Nostalgie, Bizon, ležiak, české pivo

Český pivovar Bizon nájdete v obci Čižice asi 12 kilometrov od Plzne. Ide o reštauračný pivovar, ktorý založili v roku 2011. Vtedy išlo len o mikropivovar, ktorý sa svojou kapacitou podobal na pivovar domovariča. Disponoval totiž len 115-litrovou varňou. Už o tri roky varňu vymenili za 400-litrovú. Ani tá však nestačila a vlani ju vymenili za dvetisíclitrovú. V ponuke pivovaru nájdete viacero kúskov. Jeden z nich nás zaujal menom. Ležiak totiž pomenoval pivovar Nostalgie 77. Ide o pivo navarené podľa receptu z roku 1977. Pripomína vám to niečo?

Názov piva: Nostalgie 77

Pivovar: Pivovar Bizon

Druh piva: Ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľové výrobky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili dve eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Jemná, šľahačkovitá a vysoká.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu aj náznaky oxidácie.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie. Ponúka kombináciu karamelu, medu, masielka. Koncovka je výrazne horkastá a horkosť doznieva ešte niekoľko sekúnd po dopití. Pivo má vyššiu rezkosť.

7/10

Zhrnutie

Trochu surovejší, horkejší, ale piteľný ležiak. Hlavným poznávacím znakom je prázdnejšie telo a výrazne horkastý profil.. Horkosť je na hornej hranici. Výrazné je aj masielko. To sú hlavné mínusy. Celkové vyznenie je však nadpriemerné. Za nás je to sedem bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.63/10 (4 hodnotení)