Pivný návrat: Keď čas pivu neprospel (Barrel Aged Chocolate Stout)

Sandorf - Barrel Aged Chocolate Stout

Keď sme pred rokom ochutnali pivo s názvom Barrel Aged Chocolate Stout, šli sme z neho do kolien.  Pivo, ktoré podľa pivovaru zrelo v dubovom sude po pivovici, bolo tip-top. Potešili sme sa, keď sme v rámci balíka pív pivovaru Sandorf opäť objavili aj toto pivo. Nebola na ňom žiadna doba spotreby, tak sme brali to, že ide o archívny kúsok, ktorému čas nevadí. Tak sme sa ho koncom minulého roka rozhodli opäť otestovať. Pivo sme kúpili ešte koncom septembra.

Názov piva: Barrel Aged Chocolate Stout

Pivovar: Prievalský pivovar Sandorf

Druh piva: Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 7,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za multipack piatich pív sme zaplatili 11,36 eura.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla zachytíte fialový odtieň.

Pena: Stredne vysoká, pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Červené víno dominuje. Okrem neho zachytíte náznaky čokolády, karamelu, višní aj kávy.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti dominuje linka po červenom víne. Ostatné zložky sú v úzadí. Rozoznať môžeme kávu, višne, čokoládu. Horkosť je nevýrazná. Doznievanie kyslasté s ovocnou stopou.

5.5/10

Zhrnutie

Nie, tak čas tomuto pivu neprospel. Ako keby sme pili kyseláč. Ale toto podľa etikety nie je kyseláč, ale Stout. A veruže je v ňom málo jeho znakov. Kyslosť dominuje a prebíja všetko ostatné, žiadna rovnováha. Za nás je to dnes 5,5 bodu. Za nás sklamanie.

Alebo sme mali k tomuto pivu pristupovať inak? Možno by pomohla nálepka či priložené vysvetlenie. Zákazníkov treba aj vzdelávať a to sa my radíme k tým informovanejším.

Sending
Hodnotenie čitateľov
2.25/10 (4 hodnotení)