V Bratislava sa chystá ďalší pivný festival. Bude pri Dunaji

Beerdock - Danubeer

V posledných rokoch sme si zvykli, že takmer každý víkend sa dá nájsť nejaký pivný festival. Aj keď pandémia škrtla mnoho podujatí, nájdu sa aj výnimky, ktoré ponuku rozširujú. Takým bude aj festival Danubeer, ktorý sa uskutoční od 23. do 25. júla v Bratislave.

Využiť potenciál miesta

O jeho organizáciu sa postarajú známe mená. „Keď sa to tak vezme, leto je stvorené na festivaly, máme skúsenosti v ponuke remeselného piva v prevádzkách Žil Verne, Be Unorthodox a Beerdock, tak sme sa rozhodli skoncentrovať skvelé remeselné pivo na jedno miesto, ktoré si pýta byť párty miestom,“ hovorí spoluorganizátor podujatia Imrich Nógell, ktorého môžete poznať z konceptu Beermalade, ale aj autora rubriky Imrove pivné postrehy.

Podľa jeho slov akcia bude prebiehať na Fajnorovom nábreží, pri Osobnom prístave aj priamo v budove na terasách. Väčšinu miesta zaberú stánky. „Platiť sa bude hotovostne priamo v stánkoch,“ prezrádza Imro.

Organizátori hovoria o tom, že chcú zaujať pivnou rozmanitosťou. „Sústredili sme sa na slovenské pivovary, oslovili sme takmer všetky na Slovensku. Sme veľmi radi, že sme mali pozitívnu odozvu,“ prezrádza Imro.

Aj zahraničné pivovary

A kto prisľúbil účasť na podujatí? „Lineup pivovarov je stále v procese,  pivári sa napríklad môžu tešiť na pivovary Generál, Voodoo, U Ábela, Šilker’s, ŽiWell, Simeon, Jama či  Be Unorthodox,“ vymenúva Imro. S novinkami príde na podujatie aj domáci Žil Verne.

Ponuku pritom doplnia zahraničné pivá z pivovarov Axiom, Zíchovec, Raven, Clock. „Pracujeme na jednom špeciálnom stánku, ktorý našim návštevníkom poskytne rôzne chute z blízkeho juhu,“ naznačil Imro s tým, že podobnosti dopĺňajú na sociálnej sieti.

Podujatie však nebude len o pive. „Súčasťou festivalu bude zaujímavý street food, ktorého súčasťou bude aj jedlo obohatené s Beermalade, ktorú si budete môcť kúpiť na akcii. Pripravujeme aj prezentáciu domovaričov, rôzne ankety, či súťaže,“ uzatvára rozprávanie organizátor podujatia Danubeer.

Pozrite si náš kalendár pivných podujatí

Kalendár pivných festivalov, podujatí a akcií na rok 2021

Snímka: Beerdock