Bratislavský Hrncovar 2019 sa blíži. Súťažné kategórie sú známe

V máji si môžu domovariči zmerať svoje sily už na druhom ročníku domovaričskej súťaže Bratislavský Hrncovar 2019. Uskutoční sa v sobotu 18. mája 2019 v podniku Nervosa na Zámockej ulici č. 30.

Pre tento rok sú vyhlásené nasledovné kategórie:

  1. Strong Bitter (BJCP kat. 11C)
  2. Rye IPA (BJCP kat. 21B)
  3. Berliner Weisse & Gose & Fruit Beer – základné pivo BW alebo Gose (BJCP kat. 23A, 27A, 29A)
  4. Dunkles Weissbier (BJCP kat. 10B)

Jedným z cieľov súťaže je motivovať ľudí navariť aj pivá, ktoré by možno bežne uvariť neskúsili, preto sme oproti minulému ročníku zvolili aj menej známe štýly. Vzorky bude hodnotiť porota zložená z odborníkov z pivovarníckeho sveta a každý domovarič, ktorý prihlási svoje pivo do súťaže, dostane spätnú väzbu vo forme hodnotiaceho hárku. Pre prvé tri miesta v každej kategórií sú pripravené zaujímavé ceny a víťaz každej kategórie si domov odnesie aj sklenenú plaketu.

Vítaní sú domovariči, ale aj ďalší priaznivci doma vareného piva. Počas dňa odznejú prednášky s tematikou sladovníctva a sladu ako základnej suroviny na výrobu piva. Návštevníci búdu mať možnosť ochutnať a porovnať pivá navarené podľa rovnakého receptu, ale s rôznym základným sladom. Okrem toho bude priestor aj pre vzájomnú degustáciu pív domovaričov.

Registrovať sa na súťaž je možné online prostredníctvom formulára na (registračný poplatok 3€ za vzorku) alebo na mieste konania súťaže (registračný poplatok 4€ za vzorku). Členovia o.z. Brewhub majú nárok na zľavu 1€ z registračného poplatku.

Súťažná vzorka musí byť v minimálnom objeme 1l, organizátori si poradia s akoukoľvek veľkosťou fliaš, ale odporúčajú aby bol objem rozdelený aspoň do 2 fliaš (napr. 3×0,33l, 2×0,5l, 2×0,75l).

Pre bližšie informácie navštívte oficiálnu stránku súťaže a sledujte oficiálnu udalosť na facebooku.