Keď Brewdog spolupracuje s kamarátmi (Deep Slumber)

Deep Slumber

Škótsky pivovar BrewDog asi špeciálne predstavovať netreba. Producenta piva otvorili v roku 2007 a za desaťročie sa vyprofiloval na dravého hráča na pivovarskom trhu. Okrem vlastných pubov nájdete na trhu už aj hotel. Okrem povinných kúskov, ktoré si získali celosvetovú obľubu, pivovar prináša aj nové kúsky. Jeden taký dnes ochutnáme. Nesie meno Deep Slumber a pivovar ho neuvaril ho sám. Škóti spojili sily s anglickým pivovarom Buxton Brewery. Ide o menší pivovar, ktorý založili v roku 2009 a v jeho ponuke nájdete vyše 30 rôznych druhov piva.

Názov piva: Deep Slumber

Pivovar: BrewdogBuxton Brewery

Druh piva: Porter

Krajina: Spojené kráľovstvo

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 8,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a ražný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili tri eurá.

Farba: Čierna s rubínovým odtieňom.

Pena: Smotanová, hutná s penou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia čokolády, sušienok, kávy, karamelu aj orieškov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti vystupuje kombinácia čokolády, orieškov, toastu, kávy i náznakov zemitých tónov, čučoriedok či černíc. Horkosť je výraznejšia, doznievanie čokoládové, sladkasté.

8.5/10

Zhrnutie

Veľmi príjemné pitie. Hutné, iskrivé a lahodné. V každom dúšku môžete zachytiť kombináciu čokolády, karamelu aj náznakov ovocných chutí. V rovnováhe s nimi je výraznejšia horkosť. Celkový dojem je vysoko nadpriemerný. Za nás je to 8,5 bodu. Fakt podarené pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)