Keď pri pití piva spomínate na Bandžucha (Smoky Melon)

next-level-brewing-smoky-melon

Prvý nástrel: Dnes ochutnáme kočovníkov, ale nie slovenských. Do rúk sa nám dostalo pivo, ktoré vyprodukoval rakúsky pivovar Next Level Brewing. Ten nemá vlastnú technológiu, ale využíva rôzne pivovary u našich susedov. Pivovar založili vlani vo Viedni a v jeho ponuke nájdete sedem kúskov. Jeden jeho produkt si otestujeme. Nesie meno Smoky Melon a už názov vypovedá, že pôjde o pokus skĺbiť ovocné a údené tóny.

Názov piva: Smoky Melon

Pivovar: Next Level Brewing

Druh piva: Údené

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: 13,8 %

Obsah alkoholu:  5,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzenský, údený, Dark Cara), chmeľ (Huell Melon), kvasinky.

Cena: Pivo sme kúpili v rakúskej pivotéke. Stálo necelé tri eurá.

Farba: Hnedo-červená. Pivo je jemne zakalené.

Vôňa: Je tam parenička, dymové tóny sa nezaprú a nepustia k slovu nič iné.

Pena: Smotanová, zložená z malých bubliniek.

Chuť: Úvod začína celkom vysoko a ďalší priebeh tento trend napodobňuje. V strede nájdete zaúdené tóny, za ktorými nájdete náznaky karamelu a lesného ovocia. Koncovka je horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Tak tu si neodpustíme porovnávanie. Týmto zároveň pozdravujeme Mira Bandžucha, ktorý nás vlani dostal pivom Smoked Porter. Aj ono využilo údené slady a nám nedá, aby sme to neporovnávali. Nemalo by sa to, ale v podvedomí to aj tak úrobíme. Tento kúsok by dopadol v porovnaní so slovenským kúskom o kúsok horšie. Pivo je celkom pekne vyskladané, je však trocha  monotónne. Údené tóny nepúšťajú ovocné tóny k slovu až tak, akoby možno mohli. Pivo to však vôbec nie je zlé. Najvýraznejšia je lahodnosť a zaoblenosť tónov. Dávame  7,5 bodu. Hodnotenie je prísnejšie, keďže sme porovnávali pivá z rovnakej kategórie. Ale tento kúsok je určite nadpriemerný.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)