Celkom príjemná ražná IPA z Rače (Siesta)

U Ábela, Siesta, Rye IPA, IPA

Račiansky pivovar U Ábela má za sebou zaujímavú a pohnutú minulosť. Nadviazal totiž na pivovar dUb Brewing. Jeho majitelia sa rozišli v zlom. Ešte v máji minulého roka sme informovali o tom, že pivovar mení majiteľa. Ako ukázali aj posledné mesiace, až tak ho nemenil. Dvaja z troch majiteľov sú stále s pivovarom spojení. Bolo to len divadielko, ktorému sme aj my skončili na lep? Asi áno. Pri našej dnešnej recenzii to však vôbec nebudeme brať v úvahu. Dnes ochutnáme ich prvé pivo. Nesie názov Siesta a má ísť o ražnú „ipu“.

Názov piva: Siesta

Pivovar: Pivovar U Ábela

Druh piva: Rye IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 6,3 %

Zloženie: Na etikete je uvedené len to, že je navarené z jačmenného a ražného sladu.

Cena: Za fľašu s objemom 0,66 litra sme zaplatili 4,89 eura.

Farba: Tmavo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Hutná, smotanová. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, sušienok, zemitých tónov i červených ríbezlí.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu karamelu, červeného ovocia, sušienok, pripálenej hrianky i zemitých tónov. Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Fajn ražná IPA. Mnohorozmerná a celkom pekne vyskladaná. Tento pivný štýl balansuje na hrane, keď dominujú zemité tóny. A nie vždy sa ich podarí udržať na uzde. V tomto prípade sa to celkom podarilo a rozoznať môžete aj ďalšie momenty. Ak by boli tóny ešte o čosi hutnejšie, boli by body vyššie. Aj tak je to za sedem bodov. Slušné pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.3/10 (10 hodnotenie)