Celkom vydarený pivný pokus z Rače (Himberk)

Himberk, U Ábela, Wood-Aged Beer, račianske pivo, test, recenzia piva

V ponuke pivovarov sa občas objavia aj kúsky, ktoré vybočujú z bežnej produkcie. Takúto ambíciu mal aj kúsok s názvom Himberk z dielne pivovaru U Ábela. Takýmto názvom v Rači volali podľa pivovaru starší druh fľaškovej malinovky. Pivovar pivo na sociálnej sieti predstavil nasledovne: „Ešte minulú sezónu sme vám navarili a nechali odležať v dubových sudoch špeciálny Himberk 13% Wood Aged Beer. Nájdete v ňom vôňu lesného i záhradného ovocia, malinu, egreš, černicu či ríbezľu.“

Názov piva: Himberk

Pivovar: Pivovar U Ábela

Druh piva: Wood-Aged Beer

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 6,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ, kvasinky, baktérie Lactobacillus.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 3,89 eura.

Farba: Tmavo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Smotanová. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sušených sliviek, červeného vína, slaninky, čokolády i náznakov kávy.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúkne kombináciu červeného vína, sušených sliviek, čokolády i lesného ovocia. Výrazná je kyslastá linka typická pre červené víno. Koncovka je horkastá.

Zhrnutie

Keď ste k pivu privoňali, povedali sme si „uau“. Po napití však naše nadšenie opadlo, aj keď dopredu hovoríme, že to nie je zlé pivo. Zaujme kombináciou sladových, kyslastých (vínnych) tónov aj príjemne horkastej koncovky. Za nás je to sedmička. Pokojne ochutnajte, keď ešte niekde nájdete fľašu.

PS: Trocha sme polemizovali nad zaradením do štýlu. Profil dreva nebol v pive badateľný. Pivo nám pripomínalo chuťovo Oud Bruin.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (5 hodnotenie)