Červený výpadok pamäti v Poľsku (Książęce Czerwony Lager)

Książęce Czerwony Lager

Prvý nástrel: Aj keď sa to nezdá, Poliaci sú pivný národ. Vždy keď zájdeme na návštevu tamojších obchodov, nájdeme nejaký kúsok, ktorý nás prekvapí. Dnes si otestujeme jeden taký. Má názov Książęce Czerwony Lager. Očakávanie nie sú žiadne. Produkuje ho skupina (Kompania Piwowarska), ktorá stojí v Poľsku za viacerými tamojšími značkami. Čiže máme pred sebou „europivo“.

Názov piva: Książęce Czerwony Lager

Pivovar: Tyskie Browary

Druh piva: Polotmavé pivo

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 11,6 %

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzenský, karamelový, výťažok z praženého), chmeľ, výťažok z chmeľových šišiek.

Farba: Medeno-červená.

Vôňa: Sladová. Jemný nádych jahôd.

Pena: Zapenila ako bublifuk, rýchlo však odišla kade ľahšie.

Chuť: Najprv vám to v ústach trocha zaiskrí, ale potom príde prázdnota. V strede ešte zachytíte náznaky ovocia, koncovka vás však uzemní k zemi. Chmeľ totiž cítite len platinicky, čo vôbec neumocňuje zážitok.

4/10

Zhrnutie

Ťažký priemer. Neuhladené tóny a vodnatá chuť. To mi zostane v pamäti, ak vôbec niečo. Toto pivo sa totiž zaraďuje medzi kúsky, na ktoré rýchlo zabudnete. Málo hutná chuť či už v úvode, alebo v strede. Prakticky ťažko budem hľadať niečo, čo by som vyzdvihol, alebo pochválil. Možno piteľnosť, ale tá ide na úkor už spomínanej hutnosti. Možno v strede zachytíte náznaky ovocia (možno jablka?). Ak na toto pivo natrafíte, ani neskúšajte. Neoplatí sa. Dávam slabú štvorku.