Keď Česi navaria pivo inšpirované dezertom (Mango Sticky Rice)

Zichovec - Mango Sticky Rice

České pivovary Zichovec a Raven sú známe aj na Slovensku. Obe vedia na trh uviesť pivá, ktoré prekvapia kombináciou. Čo sa však stane, keď pivo navaria spolu? Výsledkom je pivo s názvom Mango Sticky Rice. Názov je inšpirovaný ázijským receptom.

Pivo predstavili pivovary nasledovne: „Mango Sticky Rice je dezert pôvodne z Thajska, ktorý sa rozšíril po celej južnej a juhovýchodnej Ázii. Ide jednoducho o nakrájané mango podávané spoločne s lepivou ryžou nasiaknutú kokosovým mliekom. Aby sme túto chuť napodobnili, použili sme veľké množstvo amerických voňavých chmeľov, ktorých mangový charakter sme podporili bohatou dávkou skutočného ovocia. Pre napodobenie druhej časti dezertu, sme využili kombináciu ryže, kokosu, ovsených vločiek a laktózy, spoločne prepožičiavajú autentický krémovo-mliečny charakter s citeľnú kokosovou chuťou.“

Názov piva:  Mango Sticky Rice

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec v spolupráci s pivovarom Raven

Druh piva: New England IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 17°

Obsah alkoholu:  7%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsené vločky, mango, laktóza, kokos, chmeľové výrobky. Ne etikete nie je uvedené, ale pri výrobe bola použitá aj ryža.

Cena: Za plechovku s objemom 0,5 litra sme zaplatili 4,50 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je výrazne mútne.

Pena: Stredne vysoká so smotanovou konzistenciou. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia manga, kokosu, náznakov grepu aj marakuje.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť v norme. V chuti kombinácia grepu, pomaranču, pomela, ananásu, kokosu aj náznakov kvetiniek. Všetko je to zjemnené smotanovou linku. Horkosť je nevýrazná, doznievanie s ovocno-sladkastým nádychom. Vyšší obsah alkoholu necítiť.

8.5/10

Zhrnutie

Nie je o čom. Je to výborné pitie, ktoré baví nezvyčajnou kombináciou, iskrením aj hutnými tónmi. Navyše, obsah alkoholu je schovaný a pivo je prekvapujúco osviežujúce. Za nás je to 8,5 bodu. Toto pivo zaraďujeme do kategórie zážitkové. Jednoducho pitie, ktoré vás baví.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.7/10 (5 hodnotenie)