České pivo z kláštora (Klášter)

 Klášter

Prvý nástrel: Priznám sa o Pivovare Klášter toho veľa neviem. Pivo sa mi dostalo na stôl sprostredkovane. U nás ho kúpite výnimočne v Lidli. Na obale píše, že pivo zreje v skladoch vytesaných do skalného masívu. Čo úplne kvitujem je to, že je to pivo nepasterizované. Dostali sa mi na neho slová chvály, tak som zvedavý.

Názov piva: Klášter

Pivovar: Pivovar Klášter, Klášter Hradiště nad Jizerou

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,0%

Farba: Tmavo-žltá

Vôňa: Nijak výrazná. Jemný nádych chmeľu

Pena: Nemám žiadnu výhradu. Taká česká klasika.

Chuť: Celkom príjemné. Kto má rád sladovejšie chute príde si na svoje. Jemne to presahovalo až do polotmavých chutí. Práve sladová chuť dominuje celému pivu. Chmeľová koncovka je nepatrná, mne to však vôbec nevadí. Pije sa veľmi ľahko.

7/10

Zhrnutie

Zhrnutie: Pred konečným verdiktom som sa pozrel na etiketu. Tá ukrývala zaujímavé slovné spojenie „chmeľové produkty“. Čo sa za tým schováva je otázne. Môže tam byť všetko, ale aj nič. Škoda. Na bodoch to pivu nepridá, skôr naopak. Oceňujem to, že pivo je nepasterizované. To sa síce prejaví na trvanlivosti (u mňa to boli tri týždne do konečnej), ale na pive je to cítiť. Rozhodoval som sa medzi šesť a sedem. Zavriem všetky štyri oči a dávam sedmičku. Rozhodlo to, že bolo nepasterizované a pilo sa veľmi príjemne.