Český ležiak? Takýto ste ešte nepili (Timeless)

Sibeeria - Timeless – Oak Aged Pale Lager

Pivovar Sibeeria začal variť svoje pivá ešte v roku 2014. Išlo v tom čase o kočovný pivovar, ktorý svojimi pivami zaujal. A keďže odozva bola dobrá, majitelia sa rozhodli, že si postavia aj kamenný pivovar. Od roku 2020 tak varia vo svojom pražskom pivovare.

Z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Timeless. „Timeless je 14-stupňový svetlý ležiak s vysokým množstvom nesladového jačmeňa, ktorý pivu dodáva plnšie telo. Po uvarení ležal mnoho týždňov na jemnom francúzskom dube, ktorý pridal k bylinnej aróme chmeľu Saaz Special náznak toastovej praženosti a rafinovanú horkosť doplnil jemnou drevitou arómou.“

Názov piva: Timeless – Oak Aged Pale Lager

Pivovar: Sibeeria Brewery

Druh piva: Ležiak

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 5,6%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, jačmeň, upravený chmeľ, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili necelé štyri eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Hutná, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu, chlebnatosti, náznakov mliečnej čokolády a korenistých tónov.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia sladu, chlebnatosti, karamelu aj dubových tónov, ktoré ťahajú pivo k orieškovosti a korenistým tónom. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie korenisté s tónmi dreva.

8/10

Zhrnutie

Od pivovaru ako Sibeeria očakávame niečo iné, niečo, čo nás prekvapí. Pivo Timeless nás určite prekvapilo. Tento ležiak zaujal hlavne korenisto-drevnatou linkou, ktorá posúva tento kúsok do iných končín. Pivo je dobre vyskladané, vygradované a dobre piteľné. Možno by sme privítali o čosi viac lahodnosti, ale nie je to výčitka. Za nás je to osmička. Bavilo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (7 hodnotenie)