Keď kapela oslavuje jubileum a dostane darček (20 Years in Hell)

Wywar - 20 Years in Hell

Holíčsky pivovar Wywar asi fanúšikom slovenského remeselného piva nemusíme dvakrát predstavovať. Pivovar pribudol na pivovarnícku mapu v roku 2014 a pomerne rýchlo si našiel svojich priaznivcov. Pomáha tomu aj rozhodnutie vedenia pokrývať širokú sieť krčiem a pivoték. V ich ponuke pred pár rokmi zahviedzdilo pivo s názvom 15 Years in Hell. V Holíči ho navarili pri príležitosti 15 výročia skupiny See You in Hell. Koncom minulého roka však pivovar uviedol novinku. Pivo s názvom Years in Hell. Áno, kapela opäť oslavovala okrúhle výročie.

Názov piva: 20 Years in Hell

Pivovar: Holíčský pivovar Wywar

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu: 8,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (Simcoe, Mosaic), kvasnice.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 6,50 eura.

Farba: Jantárová, pivo je jemne kalné.

Pena: Hutná, šľahačkovitá, vysoká. Pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia červených pomarančov, grepu s korenistým nábehom.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti nájdete kombináciu červeného pomaranču, grepu, náznakov mliečnej čokolády aj korenia. Horkosť je výrazná, doznievanie sladové s náznakmi korenia.

7.5/10

Zhrnutie

IPA, ktorá sa pije veľmi dobre. Vyšší obsah alkoholu necítite, čo môže byť nebezpečné. Na náš vkus je však výrazne sladová, za čo sme body krátili. Inak bol kúsok pekne piteľný a voňavý. Ak máte radi pivo s vyššou stupňovitosťou, je to pre vás dobrá voľba. Za nás 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.57/10 (7 hodnotenie)