Český Lidl zaradil do stálej ponuky regionálne pivá

Ponuka Lidl Česko.

České vedenie reťazca Lidl sa rozhodlo rozšíriť ponuku pív vo svojich obchodoch po celej krajine. Od konca septembra je posilnená ponuka regionálnych pív. V každom kraji chce reťazec ponúkať pivá, ktoré sú typické pre danú oblasť.

Iný región, iné pivo

Český Lidl hovorí o tom, že reaguje na narastajúci záujem o lokálne produkty. Po novom tak bude napríklad v Jihlave a okolí v ponuke jihlavský Ježko, v okolí Šumperka zase Holba Šerák.

„Veríme, že zákazníci stálu ponuku svojich regionálnych pív ocenia. Spätná väzba od zákazníkov nám potvrdzuje, že je o regionálne výrobky veľký záujem. Z tohto dôvodu nás teší, že sme mohli výrobky z lokálnych pivovarov do stálej ponuky zaradiť a súčasne podporiť domácu ekonomiku,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Lidl Iveta Barabášová.

Treba povedať, že nejde o tzv. remeselné pivá, ale pivá z priemyselných pivovarov. Kým u nás ich spočítate na prstoch jednej ruky, v Česku je ponuka ďaleko bohatšia. V krajine pôsobí asi 480 pivovarov.

Širšia ponuka

Asi 50 pivovarov pritom varí pivo vo veľkom a môžeme ich zaradiť do kategórie priemyselný pivovar. V ich prípade vedia dobre spolupracovať aj s reťazcami, ktoré majú vyššie nároky na dodávku piva. Hlavne čo sa týka objemov.

Český Lidl však nehovorí o tom, že do ponuky zaradí aj tzv. remeselné pivá. Napríklad reťazec v Poľsku takýto krok už urobil. Každý týždeň ponúka iné pivo z tzv. remeselného pivovaru. K tomuto kroku pomohlo aj to, že aj menšie pivovary u našich severných susedov pivo pasterizujú. Nie je potom až tak náročné na skladovanie.

Portál oPive.sk sa s otázkami o ponuke piva obrátil aj na vedenie slovenského reťazca. O prípadných zmenách, ktoré sa dotknú aj Slovenska, vás budeme informovať.

Prečítajte si aj

Jeho pivo kupovali Slováci v Lidli. Český pivovar zavreli