Pivo od českých kočovníkov? Neohúri, poteší (Double Blitz)

Double Blitz

Dnes ochutnáme pivo z dielne českého kočovného pivovaru Černy Potoka. Ten sa na svojej stránke predstavuje nasledovne: „Sme lietajúci pivovar založený v roku 2016 a pivá si nechávame variť v remeselných pivovaroch, ktoré si starostlivo vyberáme. Dáva nám to možnosť experimentovať a poskytuje potrebnú voľnosť a nezávislosť.“

Z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Double Blitz. A ako ho predstavil pivovar? „Nevyzerá na to, ale toto pivo má sakra ostré pazúry. No, radšej sa držte stranou a buďte na pozore. Čaká vás zradná nezvyčajne vysoká piteľnosť, plné telo, chuť a vôňa plná tónov tropického ovocia a citrusov,“.

Názov piva: Double Blitz

Pivovar: Černy Potoka

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 17°

Obsah alkoholu: 7,6 %

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsené a pšeničné vločky, chmeľové produkty.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili šesť eur.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Šľahačkovitá s jemnou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia grepu, limetky, pomaranču aj trávnatých tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, limetky, ale aj náznakov karamelu a trávnatých tónov. Horkosť je výraznejšia, doznievanie s jemným nádychom trávnatých tónov aj citrusového ovocia.

7/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pitie ale z tohto štýlu sme pili už aj lepšie kúsky. Hlavným nedostatkom je výrazná trávnatosť kúsku. Akoby jemne negovala ovocnú linku. Inak je toto pivo piteľné, na obsah alkoholu dokonca veľmi dobre. Za nás je to sedmička. Neohúri, celkom však poteší.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)