Cestujete cez Donovaly? Na ceste je zaujímavá pivná odbočka

Pivná mapa sa v posledných rokoch pekne zahustila. Pribúdajú pivovary, ale aj podniky s remeselným pivom. Pre pivárov to je dobre. Najmä v letných mesiacoch, keď je celé Slovensko akosi viac v pohybe.

Krásne prostredie

Ak cestujete cez Donovaly, Donovalský pivovar vám asi netreba špeciálne predstavovať. Tamojší reštauračný pivovar je priamo pri hlavnom ťahu a ak máte čas, určite sa ho oplatí navštíviť. Táto cesta však dostala aj ďalšiu zastávku.

Penzión Čierny kameň nájdete v obci Liptovské Revúce, ktorá je vzdialená asi sedem kilometrov od Liptovskej Osady. Penzión síce otvorili asi pred dvomi rokmi, domáce pivo (navarené v obci) však začali ponúkať v podstate len nedávno. Za pivovarom a penziónom stojí ten istý majiteľ – Tomáš Maroš.

V obci sa totiž rozbieha pivovar Čierny kameň, ktorý začal skúšobnú výrobu. Aj to bol dôvod, prečo sme penzión navštívili a tamojšie pivo ochutnali. Objekt nášho záujmu sme našli veľmi ľahko. Pri hlavnej ceste je umiestnený pútač lákajúci na návštevu.

Dvojica pív

V ponuke boli dva ležiaky – Ležiak 12° a Maťkov ročník 13°. Ochutnali sme oba, recenziu sme však nerobili. Pivovar je v zábehu a hodnotiť jeho výsledky nám prináleží až po určitom čase. Z dvojice pív nám však viac chutil ležiak.

Aj keď sme Maťkov ročník pili a testovali aj fľaškový (prečítajte si jeho recenziu), táto verzia mala čo vylepšovať. Celkovo sme však v Revúcach našli útulný podnik, ktorý zaujal rodinnou atmosférou. Je fajn, že na mape pribúdajú takéto zastávky. Navyše, za malé pivo pýtal penzión jedno euro.

Okrem sedenia vo vnútri nájdete pri penzióne aj terasu či detské ihrisko. Za zmienku stojí aj kuchyňa. Čo-to sme ochutnali a chutilo. My sa na toto miesto určite vrátime a prinesieme aj oficiálnu recenziu. V tomto prípade sme išli okolo a zvedavosť nedala. Na konci sme pritom stretli majiteľa, ktorý nám na otestovanie dal nové pivá. V najbližších dňoch tak prinesieme recenzie fľaškových pív.

Prečítajte si aj

Pivovar bude mať aj Ružomberok