Také „chľastacie“ pivo od našich západných susedov (Tropic Edge)

Raven - Tropic Edge

Pivovar Raven nájdete v Plzni. Svoju históriu začal písať v roku 2015 a celkom rýchlo sa dostal aj na Slovensko. Pivovar disponuje 500 litrovou varňou, keď pivo zväčša varí ako dvojvárku po sebe. Mesačne navaria v Plzni asi 16-tisíc litrov piva. A kto stojí za pivovarom? „Filip “Fil” Miller je náš sládek, spolumajiteľ, ekonomický imigrant a vrchný degustátor. Pivo začal variť doma v Sydney. Pred deviatimi rokmi si však kúpil letenku do Čiech, motora zišla s autom do Plzne a už tu zostal,“ píše na oficiálnej stránke pivovaru. Z jeho ponuky dnes ochutnáme pivo s názvom Tropic Edge. To bolo podľa pivovaru navarené v štýle Amercian Pale Ale.

Názov piva: Tropic Edge – American Pale Ale

Pivovar: Pivovar Raven

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

 Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľové produkty.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 4,80 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je kalné.

Pena: Vysoká so smotanovou štruktúrou. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomela aj náznakov karamelu a ananásu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, v chuti kombinácia grepu, červeného pomaranča, náznakov ríbezlí aj kvetiniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie horkasté s náznakmi trávy.

7/10

Zhrnutie

Také príjemné, ľahké pitie, ktorého prednosťou je hlavne piteľnosť. Tóny nie sú až tak našponované, napriek tomu príjemne iskria. Za nás je to sedmička. Pivo, ktoré môžeme zaradiť do kategórie chľastacie. Jednoducho by ste ho vydržali obracať celý večer.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (1 hodnotenie)