Chmeľová „žúrka“, ktorú si chcete zopakovať (Wendigo IPA)

Wendigo

Prvý nástrel: Na úvod priznanie. Toto pivo sme na recenziu hľadali niekoľko týždňov. Aj keď sa niekde objavilo, netrvá dlho a hneď je vypredané. Kúsok s názvom Wendigo od Unorthodox Brewing. Ide o kočovný pivovar z Bratislavy. Ten je povestný tým, že život je podľa neho horký. Tak uvidíme. Čakáme masaker najhrubšieho zrna.

Názov piva: Unorthodox Wendigo IPA 14°

Pivovar: Unorthodox Brewing v spolupráci s Holíčsky Pivovar Wywar.

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzenský, mníchovský, karamelový), chmeľ (Tomahawk, Mosaic, Citra, Amarillo), kvasninky.

Farba: Tmavo – žlté. Pivo je mútne, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Vôňa: Nádherná, ovocná. Jahody, černice či maliny. Nájdete tam celú záhradku.

Pena: Tak tá nebola žiadna. Neviem či to bude fľaškovaním, alebo niečim iným. Každopádne fľaša tesnila dobre.

Chuť: Úvod je príjemný. Nádherná ovocná chuť vás sprevádza už na začiatku. V strede určite zachytíte grep, pomaranč či ďalšie citrusové ovocie. A nielen to. Ja tam nachádzam aj lesné ovocie. Koncovka je chmeľový masaker. Rezkosť je však nízka, takmer žiadna.

8/10

Zhrnutie

Príjemná IPA. Povedal by som, že ukážková. Až ta to, že podľa mňa fľaškovanie neprebehlo ideálne. Svedčí o tom absencia peny aj akejkoľvek rezkosti. Našťastie na chuti piva to až tak necítiť. Úplne čarovná je ovocná chuť. Doslova explózia chutí. Záver je masaker. Chmeľ si v ňom spravil „žurku“. Upozorňujem hlavne uctievačov ležiaku. Toto vás dostane do kolien a môžete zutekať kade ľahšie. Mne to však vyhovovalo. Dávam osmičku, ale aj varovný palec nad fľaškovaním (?). Pivo však odporúčam všetkými desiatimi. Palec hore.