Čierny kocúr, ktorý akosi vybledol (Kocour Tmavý ležák)

Kocour Ležák Tmavý

Prvý nástrel: Asi po roku sa vraciame do českého pivovaru Kocour. Ten sa na svojich stránkach chváli tým, že chce ukázať domácemu konzervatívnemu pivárovi pestrosť pivných chutí. My máme na testovanie tmavý ležiak, ktorý sme si kúpili v Brne. Nevieme čo máme očakávať, s pivovarom totiž nemáme veľké skúsenosti. Každopádne ide o remeselné pivo a má za sebou slušnú históriu.

Názov piva: Kocour Tmavý ležák

Pivovar: Pivovar Kocour, Varnsdorf

Druh piva: Tmavý ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, žatecký chmeľ, kvasnice.

Cena: Okolo dvoch eur.

Farba: Čierna s hnedastým nádychom.

Vôňa: Sladkastá. Cítim hlavne karamel a med. V závetrí aj jemne kávu.

Pena: Stredne hutná konzistencia bola do hneda sfarbená. Celkom rýchlo padala.

Chuť: Úvod je vodovejší. Tóny sú plytšie. Ďalší priebeh je už zábavnejší. V strede zachytíte kávovú horkosť i jemné karamelové odtiene. Koncovka je horkastá. Pivo pôsobí výrazne vodovým dojmom.

5/10

Zhrnutie

Čakal som určite viac, ale to bolo ovplyvnené tým, že ide o český remeselný kúsok. Pivo je výrazne vodnaté a chute plytké. Najsilnejšie na tomto kúsku je kávový stred, ktorý vyniká nad všetkým ostatným. Ku káve sa jemne pridáva ešte karamel. Ten sa na konci mieša s horkosťou. Piteľnosť tohto kúsku je celkom dobrá, nie je to však žiadne dobrodružstvo. Tento kocúr ma jednoducho neoslnil. Pivu dávam päťku. Neviem či som natrafil len na zlú várku, ale toto ma jednoducho nezaujalo.